Українська гривня недооцінена щодо долара на 53,5%. Про це йдеться в даних рейтингу видання The Economist за січень 2023 року.
Індекс Бігмака. Українська гривня недооцінена щодо долара на 53,5%
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Вартість Біг Маку
Вийшов черговий індекс від The Economist: Біг-Мак коштує 92 гривні в Україні та $5,36 у США.
Обмінний курс, що мається на увазі, становить 17,16 грн/$. Різниця між цим та фактичним обмінним курсом, 36,92, передбачає, що українська гривня недооцінена на 53,5%.
Як зазначає видання, найбільш недооціненими валютами світу в січні 2023 року є:
- єгипетський фунт — 65,6%;
- індонезійська рупія — 56,1%;
- тайванській долар — 53,9%.
Переоціненими виявились такі валюти:
- швейцарський франк — на 35,4%;
- уругвайське песо — на 27,8%;
- норвезька крона — на 22,9%.
Нагадаємо
У 2022 році українська гривня опустилася на шосте місце з кінця в списку найбільш недооцінених валют світу в оновленому індексі Біг Маку.
У 2021 році згідно з індексом Біг Маку, $1 в Україні повинен коштувати 11,5 гривень.
У 2019 українська гривня була однією з найбільш недооцінених валют світу, а її реальний курс, згідно з індексом Біг Мак, повинен був становити 10,05 грн/$.
У 2018 році гривня за «індексом Біг Маку» була недооцінена на 65,1% — найбільше в світі. Тоді наголошувалося, що реальний курс гривні повинен становити 9,68 грн/$.
Що оцінюють
У дослідженні, яке проводиться з 1986 року, оцінюється вартість бургера «Біг Мак», який продається в популярній мережі фаст-фудів «МакДоналдс». The Economist порівнює вартість бургерів у всіх країнах світу з його вартістю в США.
Історія рейтингу Біг-Маку
Рейтинг Біг Маку почали складати в 1986 році і за основу розрахунків взяли ціну звичайного бутерброда. Фінансисти пояснили свій вибір тим, що гамбургер Біг Мак — це своєрідний аналог продуктового кошика оскільки в ньому є хліб, м'ясо, і овочі.
Коментарі - 19
Будете хорошие бабки получать, если он зайдет народу.
Але гараж, бюджет Украины финансирует США и зарплаты наших чиновников в том числе которые далеко не малые, о каком индексе гривны идёт речь?
Страна зависит тотально от всего и госсапарат даже не пытается создать условия чтобы преодолеть эту зависимость.
Диалог Бутусова и Гетманцева тому подтверждение власть находится в другом измерении.
У чиновников З/П высокая и их большинство почему Вы считаете что это дешёвая рабочая сила, всё остальное продукты и податки так же как в ЕС, Вы забыли добавить коррупционную ренту при ведении деятельности в Украине.
Тогда ответьте почему при дешёвой рабочей силе и таких низких налогах как Вы утверждаете за 30лет ни одна глобальная компания не открывает сложного производства например по добыче газа нефти или автопрома
Реальный курс гривны значит за 77+ грн за доллар.
Продолжают сжимать пружину, потом лавина накроет всех. А инфляция на месте не стоит, цены по дням растут, цибуля уже по 40, проснулись от зимней спячки.