Розроблений компанією OpenAI чат-бот під назвою ChatGPT увійшов до числа найобговорюваніших розробок у сфері високих технологій за останні місяці. Основою цієї програми є мовна модель GPT, повідомили LBLV. Вона накопичує досвід та знання, переглядаючи текстові матеріали в інтернеті. Можливості цієї програми дозволяють їй формувати зрозумілі відповіді на запитання.
Microsoft продемонстрував оновлений Bing
ПЗ, подібне до ChatGPT, засноване на генеративному ШІ. До його можливостей входить відтворення зображень, які не відрізняються від написаних живими художниками картин. Саме цей чат-бот спеціалізується на написанні текстів, які практично не відрізняються від створених людиною.
На початку цього року Microsoft заявила, що протягом кількох найближчих років інвестує значні кошти в компанію OpenAI. Конкретний обсяг запланованих інвестицій поки невідомий, хоча раніше повідомлялося, що ІТ-гігант обговорює вкладення до $10 мільярдів.
Гендиректор OpenAI повідомив, що Microsoft використовує у Bing власний алгоритм GPT, але прагне зайняти роботу програми і тому скористалася низкою технологічних розробок його компанії.
Базова модель використовуваного ChatGPT ШІ поки що не може відповідати на питання про події після 2021-го, оскільки необхідні для цього дані не були використані при навчанні. Microsoft продовжує покращувати систему, прагнучи зробити її відповіді максимально актуальними. Крім того, у компанії зазначають, що дуже важливо вказувати джерела відомостей (пошукова система обов'язково має посилатися на використані інформаційні ресурси).
Суть нововведень у Bing
Останні зміни пошукової системи дадуть користувачам можливість отримати більш детальні відповіді на запити пошуковикам. При цьому у них буде можливість зібрати додаткову інформацію з конкретної теми, поставивши системі низку додаткових питань. Зараз кількість запитів у Bing обмежена, але в Microsoft повідомляють, що сервіс повноцінно почне працювати вже найближчим часом.
Можливості оновленого Bing можна випробувати, попросивши програму, наприклад, написати вірш, порадити нові ідеї для меню або скласти програму.
Microsoft планує у майбутньому випустити нову пошукову систему на портативних пристроях, а також додати функціонал чату з підтримкою ШІ в кожен інтернет-браузер, не обмежуючись Edge. У цьому останній завжди буде попереду інших, оскільки частина спеціальних функцій не буде доступна конкурентам.
Microsoft продовжить конкурувати з Google
Технологічні компанії продовжують конкурувати між собою у сфері інноваційних штучних інтелектів. Раніше Google продемонструвала власний чат-бот під назвою Bard. Зараз цю програму випробовують, а доступ до неї відкриється в недалекому майбутньому.
Ще керівник Google заявив, що американська корпорація має намір впровадити частину функціоналу Bard в основний пошуковий інструментарій. Для розвитку цього проекту вона залучила всіх фахівців, яких тільки могла. Google поспішає, оскільки конкурентна боротьба в сегменті ШІ стає дедалі гострішою.
Нові ШІ мають проблеми у сфері безпеки?
На початку цього року з'явилась інформація, що працівникам Microsoft рекомендували утриматися від повідомлення ChatGPT будь-яких конфіденційних корпоративних даних. Інакше вони можуть бути використані OpenAI під час навчання нових програм. Теоретично після цього важлива інформація може опинитись у руках сторонніх осіб. Ними стануть прості користувачі, які розмовлятимуть із ботом.
Інші великі IT-компанії також стривожені через ризики, що стосуються збереження інформації. Зокрема, в Amazon рекомендували працівникам не користуватися ChatGPT для передачі конфіденційних відомостей, на кшталт вихідних кодів, нагадали в LBLV.
Олександр Мельников, фінансовий аналітик LBLV