Материнська компанія Google, Alphabet, втратила $100 мільярдів ринкової вартості 8 лютого через те, що новий чатбот Bard поділився недостовірною інформацією в рекламному відео. Про це повідомляє Reuters.
Google втратила $100 мільярдів вартості. Причина — помилка чатботу Bard
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Торги на біржі
Акції Alphabet впали на 9% під час торгів. Торік акції компанії втратили 40% своєї вартості, але зросли на 15% з початку цього року, без урахування втрат у середу, 8 лютого.
Що трапилося
Alphabet опублікувала короткий ролик про Bard у Twitter, пообіцявши, що він допоможе спростити складні теми, але натомість надав неточну відповідь.
Помилка була в інформації про те, який супутник вперше зробив фотографії планети за межами сонячної системи Землі.
У рекламі чатбота дається підказка: «Про які нові відкриття космічного телескопа „Джеймс Вебб“ я можу розповісти своїй 9-річній дитині?». Bard відповідає кількома варіантами, включно з припущенням, що телескоп використовувався для перших знімків планети за межами сонячної системи Землі. Проте перші фотографії екзопланет були зроблені «Дуже великим телескопом Європейської Південної обсерваторії» у 2004 році, що підтверджено NASA.
Передісторія
Раніше компанія Google оголосила, що її новий сервіс штучного інтелекту під назвою Bard запускається для довірених тестувальників. Для решти користувачів сервіс стане доступним в найближчі тижні.
Технологія покликана генерувати детальні відповіді на прості запитання, наприклад, що приготувати на обід або як спланувати вечірку.
Google випускає Bard на тлі проблем у своєму флагманському пошуковому бізнесі, який є головним джерелом доходів. Раніше компанія Alphabet повідомила, що продажі не виправдали очікувань на тлі спаду цифрової реклами та занепокоєння інвесторів конкуренцією у сфері штучного інтелекту з боку, зокрема, ChatGPT від Open AI.
Чат-бот ChatGPT
Найобговорюванішим продуктом останніх місяців став чат-бот ChatGPT компанії OpenAI. В основі робота лежить мовна модель GPT, яка навчається на текстах в інтернеті, завдяки чому може згенерувати осмислену відповідь на запитання.
Такі продукти, як ChatGPT, створені на основі генеративного програмного забезпечення штучного інтелекту. Воно, наприклад, здатне відтворювати зображення, які мають вигляд картин, написаних реальними людьми. Тільки у випадку з ChatGPT створюються тексти, начебто написані людиною.
Наприкінці січня поточного року Microsoft повідомили, що протягом декількох років інвестують в лабораторію штучного інтелекту OpenAI. Точних сум названо не було, але ще в середині січня джерела Bloomberg зазначали, що корпорація веде переговори про вкладення до $10 млрд.
Коментарі