Редакція Мінфіну визначила переможця конкурсу на найкращий відгук про роботу банків у січні. Ним стала клієнтка А-Банку під ніком Elena8888888, яка розповіла, як їй довелося повністю закрити кредит, хоча збудований на ці гроші будинок був знищений війною. Її досвід може бути корисним іншим читачам «Мінфіну».
Найкращий відгук січня: як клієнтці А-Банку довелося продати машину, аби сплатити кредит за знищений будинок
Будинку нема, а кредит сплати
Авторка відгуку пише, що півтора роки тому взяла кредит в А-Банку на будівництво будинку. Дім побудували у смт Макарів Київської області, але довго ним не нарадувались: через кілька місяців почалася війна, ворог вщент зруйнував будинок.
Жінка звернулася в А-Банк з надією, що фінустанова поставиться до її ситуації з розумінням і піде на поступки у сплаті кредиту.
«Написали ми в А-Банк, що так мовляв і так, дому немає, нема чим платити % за кредит, від оплати кредиту не відмовляємося, просимо, щоб нам не нараховували % за користуванням кредитом або хоча б їх зменшили, щоб ми могли погасити саме тіло кредиту», — розповідає Elena8888888.
У відповідь співробітники банку запитали документи, які підтверджують руйнування, пообіцяли їх детально вивчити і увійти в становище.
За словами споживачки, усі копії відповідних документів — від МНС, поліції, з «Дії», з сільради — було відправлено у банк. З рішенням банк не забарився.
«Через пару годин передзвонила пані і повідомила, що, на жаль, % за користування кредитом банк нараховуватиме і навіть не зможе зменшити їх, оскільки гроші були взяті на будівництво будинку, а не на сам будинок. Абсурд, звісно. Як виняток запропонували нам не вносити мінімальний платіж, але % за місяць за повною ставкою все одно будуть нараховані. Тобто чим раніше ми кредит закриємо, тим менше ми винні банку», — пише авторка відгуку.
У результаті історія із кредитом для Elena8888888, як вона повідомила, закінчилася тим, що довелося продати машину і погасити кредит й відсотки, які були нараховані за 9 місяців війни.
Що відповів банк
У пресслужбі А-Банку зауважили, що банком сформовані процедури для перегляду заборгованості клієнтів та надання більш лояльних умов для погашення простроченої заборгованості, яка виникла з причини агресії рф.
«Банк йде назустріч усім клієнтам, у т.ч. у наданні реструктуризації. Усі нестандартні звернення розглядаються та вирішуються індивідуально, підлаштовуючись під можливості в першу чергу — клієнта, а потім уже — банку», — запевнили в А-Банку.
Щодо випадку, описаному у відгуку Elena8888888, то у пресслужбі фінустанови пояснили, що не змогли посприяти у вирішенні проблеми клієнта через брак інформації.
«На жаль, в отриманому відгуку щодо роботи банку відсутня інформація щодо даних клієнта для можливості перегляду історії звернень та причини відмови. На наш запит в особисті повідомлення, користувач Elena8888888 особистих даних не надав, на повторний запит від
У фінустанові також поінформували, що банком були зроблені й інші кроки, щоб з’ясувати всі обставини й отримати повну картину по даному випадку.
«Для пошуку клієнта ми ініціювали перегляд звернень клієнтів
В А-Банку запевняють, що готові розібратися у ситуації клієнта та переглянути умови погашення заборгованості. Для цього просять клієнта вийти з банком на зв'язок.
Правила конкурсу «Кращий відгук місяця»
Приз за найкращий відгук місяця — 500 грн. Щоб потрапити до числа претендентів на звання «найкращий», відгук має відповідати ряду критеріїв:
-
Відгук повинен бути написаний на основі особистого досвіду спілкування з банком або використання банківських продуктів.
-
Описаний досвід має бути корисним для інших клієнтів банку.
-
У відгуку може бути описаний як негативний, так і позитивний досвід користувача.
-
Оптимальний обсяг коментаря — до 2−2,5 тис. знаків.
Більше про правила «Найкращого відгуку місяця» читайте тут.
Коментарі - 30
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/126467/
Це не іпотечний кредит і не кредит первічку, тому тут звичайний кредит на поточні потреби.
Тут банк правий, і врядчи готівковий кредит простить.
Брати гроші - це ризик! Може і не вийте заплановане, а гроші віддати треба.
2. Форс-мажор не звільняє від забов‘язань. Таке кажуть лише безграмотні люмпени які судять про все в чому не розбираються.
Ти брехати не втомився?
Увы, в случае смерти клиента долги переходят наследникам…
Нащадкам переходить все: і борги і заощадження. Якщо людина після себе залишає лише борги — яки претензії до кредиторів?
Ти брехати не втомився?
Сколько читаю случаев, при форс-мажоре банки не работают, «кормят завтраками» и так далее. Да и в договоре, насколько помню, написано про непреодолимую силу и её последствия, в результате чего банк может отказаться от своих обязательств частично или полностью, но нет ни слова что это может сделать клиент. То есть, со слов банка, клиент всегда не прав. Иными словами, банки — отдельные властные структуры, а клиенты живут в неправовом государстве…
Яким боком «банки не працюють» як я здогадуюсь в умовах окупації до твого твердження «банки скасовують всі зобов’язання перед клієнтом». Якщо відділення банка не працює в зруйнованому Маріуполі це не означає що банк закриває рахунок клієнта та забирає всі гроші з нього собі.
Да и в договоре, насколько помню, написано про непреодолимую силу и её последствияв результате чего банк может отказаться от своих обязательств частично или полностью
А ти от зроби щось незвично: прямо зараз відкрий та прочитайдоговір. Бо те що ти вже вдруге набрехав — в договорі немає.
клиенты живут в неправовом государстве…
Якщо клієнти наслухаються байок сабурових і повірять у цей бред — то вином звісно можуть прийти до такого висновку. Але реалііінші.
Логічно звісно. Це не кредит від будівельника який будує будинок і його знищує війна. Це кредит на будівництво будинку боржником. Те що у боржника виникли якість проблеми з будинком (землетрус, затоплення, пожар) повинно покриватись страхуванням, а не банком який дав гроші в борг.
клавиатуру рукой, что бы никто меня не ограбил. А потом взял с меня 6% комиссии:)
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/179733/
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/107535/
Уверен — если бы война разрушила не дом, а машину клиентки, то она бы рассказывала бы нам сказки, что деньги с кредита именно в машину вложила, а негодяй банк требует долг вернуть. Если бы разрушило ей ее сельхозтехнику — она бы тут плакала нам как именно в эту технику деньги банка вложила, а негодяй банк требует вернуть долг.
Вывод — БАНК АБСОЛЮТНО ПРАВ.!!! Если идти на поводу у таких хитрожопых — то завтра просто рухнет банковская система.
А вообще идея хороша — у меня тоже перед банком есть кредит кешом. Возьму обгорелые обломки и скажу банку — « я тут у вас 100 тысяч занимал, так вот я их все в мебель вложил, лежала в гараже, туда снаряд попал и она сгорела, вследствии войны, так что идите на хрен»
И так вся страна начнет делать. Все кто занимали кэщом будут, такой же схемой заниматься как и автор отзыва
П.С. Хотел уточнить — вы сказали «репатріацій». Вы именно это слово имели в виду или все таки слово «репарацій»? Разница по смыслу просто огромна
Погашення боргу може бути виконане через продаж іншого майна.
Вы так и не поняли в чем весь цимес отзыва. от автора ?
Не было никакого займа на дом, и соответственно , никакого залога в виде дома не было. Автор просто заняла деньги кэшом . Причем обратите внимание — она даже не хочет называть сумму . Куда именно деньги ушли и в какой сумме хрен проверишь , соответственно . Мы даже не знаем «а был ли вообще мальчик (стройка)?» именно на ту сумму , что она занимала
Но когда разрушило ее дом, автор заявила банку , что «вот именно эти занятые деньги банка были полностью вложены в строительство этого дома»
Вы понимаете теперь в чем расчет автора ?
Господин сказочник, о каких «реальных» 15−19% вы говорите если у нас УСТАНОВЛЕННАЯ ГОСУДАРСТВОМ УЧЕТНАЯ СТАВКА УЖЕ 25%??
Вы хоть понимаете что вы ляпнули ?
Что бы банки устанавливали «реальные» 15−19%, надо что бы государство установило учетную ставку 6−10%, но никак не 25%