Згідно з опублікованими даними, ВВП США у IV кварталі 2022 року зріс на 2,9% у річному обчисленні. Статистика вийшла значно кращою за очікування експертів і говорить про те, що рецесії в американській економіці немає. ФРС може тепер без особливих зусиль продовжити підвищення облікової ставки та скорочення балансу у 2023 році, що чинитиме тиск на фондові ринки та призведе до зростання курсу долара США щодо інших світових валют. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Валютний прогноз: сильні дані щодо ВВП США «розгорнуть» тренд долара
ВВП США (%). Джерело: tradingeconomics.com
Різке підвищення ключової ставки Федрезервом ще не повною мірою позначилося на реальному секторі економіки. Наскільки це рішення регулятора вплине на ділову активність, буде відомо за підсумками І кварталу нинішнього року. Цілком може виявитися, що квартальний звіт стане останнім позитивним у найближчому майбутньому, оскільки на ринку нерухомості США назрівають суттєві проблеми.
Обсяги продажу будинків знизилися на 34% у річному обчисленні. Ринок стагнує вже 11 місяців поспіль. Наприклад, частка угод, що «зірвалися» в одного з найбільших девелоперів США, компанії KB Home, в IV кварталі 2022 року досягла 68%. Навіть у кризовому 2008 році цей показник становив 47%. Проте зараз введення в дію нового житла триває колишніми темпами. Це формує суттєвий «дисбаланс» через різке зростання ставок по іпотеці. Після цього почнеться спад у суміжних галузях: металургії, страхуванні, виробництві будматеріалів та інших. У такій ситуації говорити про зростання ВВП не доводиться, якщо тільки ФРС не встигне усунути зазначену проблему.
Графік валютної пари USDJPY, D1.
У валютній парі USDJPY було сформовано рівень підтримки — 127,41. Опором тепер виступає позначка 132,83. Якщо ціна закріпиться під рівнем 130,76, можливе послаблення долара США до 125,55. Якщо опір буде пробито, єна зможе досягти позначки 134,42.