Найбільші технологічні корпорації Сполучених Штатів, за очікуваннями ринкових аналітиків, вже дуже скоро можуть переглянути витрати для скорочення. Йдеться переважно про штат співробітників, що збільшився в період глобального карантину, коли попит на онлайн-послуги бив усі рекорди. Основна мета таких рішень, як вважають у LBLV, полягає у підтримці рентабельності та заспокоєнні інвесторів, які з побоюванням чекають на входження в період уповільнення зростання продажів.
Американські бігтехи готуються «затягнути пояси»
Які корпорації можуть відчути найбільше падіння виторгу?
У центрі обговорень сьогодні перебуває п'ятірка найбільших технокомпаній Сполучених Штатів: Meta, Amazon, Apple, Alphabet та Microsoft. Перші два гіганти, за попередніми прогнозами, звітуватимуть про найбільше зниження показника прибутку за четвертий фінквартал 2022 року. Від інших корпорацій також очікується публікація слабких звітів, хоч і меншою мірою. Головною причиною того, чому найдорожчі компанії світу не змогли наростити прибуток у різдвяний період, який вважається найрентабельнішим у році, є спроби змінити курс за умов посилення базисних ставок.
Загалом аналітики знизили прогноз загального виторгу п'яти головних бігтехів з жовтня 2022-го по поточний місяць на 5%, до 561,4 мільярда доларів. Саме ці компанії стануть «якорем» одразу для 11 секторів S&P 500. У той же час, IT-сегмент цього індексу може просісти за прибутком на 9,5%.
Що конкретно кажуть експерти?
Якщо говорити конкретніше, то для Amazon аналітики пророкують падіння прибутку на 38%. Її виторг зростав найбільш повільно з 2000 року. Наразі відомо, що дітище Безоса реалізовує рішення щодо скорочення штату на 18 тисяч осіб. Перші повідомлення про звільнення почали надходити співробітникам гіганта вже у середу. Основна причина цього рішення полягає у перенаймі людей у період так званого «коронавірусного попиту», коли кількість активних користувачів інтернет-сервісів зросла у десятки разів.
Щодо Meta, їй прогнозують зниження прибутку на 42%. Якщо це станеться, то минулий звітний період стане для корпорації п'ятим негативним поспіль. Крім того, техногігант може зіткнутися з падінням виторгу на 7% — найгіршим значенням для цього показника за всю історію публікації ним звітності. Скорочення робочих місць у Meta відбулося ще у листопаді: тоді повідомлення про звільнення отримали 11 тисяч людей.
П'ятірка лідерів галузі в середньому нарощувала кількість своїх працівників на 45% у 2020-му та на 20,5% у 2021-му. Apple підходила до цього питання раціональніше і наймала найменше кадрів. Фахівці впевнені, що чисельність персоналу у всьому техносекторі в найближчому майбутньому буде зменшено ще на 5−10% через оптимізацію витрат.
Зростання виторгу Microsoft, за попередніми прогнозами, має становити 2,4%, що стане найгіршим результатом для корпорації за останні 24 квартали. Прибуток може знизитись на 9%. При цьому техногігант уже оголосив про усунення 10 тисяч робочих місць і має намір провести скорочення найближчими днями.
Виторг Apple впаде вперше за 15 звітних періодів. Більшою мірою причиною цього є поява проблем у її головного постачальника — тайванської Foxconn, пов'язаних із масштабними протестами співробітників проти коронавірусних обмежень.
Для Alphabet зростання виторгу стане найгіршим за останні 10 кварталів. Компанія поки не планує масштабних звільнень, але вже повідомила про те, що уповільнює прийняття нових людей для скорочення загальних витрат, повідомили в LBLV.
Що ще відомо про фінансові результати бігтехів?
На думку більшості аналітиків, для утримання вартості цінних паперів ці корпорації можуть розпочати байбек. У 2022 році акції техногігантів втратили від 26% до 60% щодо 20%-го зниження решти сектора.
У Meta, Amazon, Apple, Alphabet і Microsoft загальний капітал можна оцінити приблизно в 110 мільярдів доларів. На кінець третього фінкварталу 2022 року було відомо про те, Amazon має у своєму розпорядженні найбільшу суму, а Meta — найменшу.
Максим Захаров, фінансовий аналітик LBLV