Бізнес дещо послабив негативні очікування щодо динаміки обсягів виробництва товарів і послуг в Україні. На тлі погіршення девальваційних очікувань пом’якшились оцінки щодо інфляції. Про це свідчать результати опитування керівників щодо ділової активності своїх компаній, яке Національний банк провів у ІV кварталі 2022 року.
Бізнес очікує долар по 42,59 гривень — опитування НБУ
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Очікування щодо курсу
Згідно із опитуванням, бізнес очікує посилення девальвації курсу національної валюти. Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців — 42,59 грн/дол (у ІІІ кварталі 2022 року — 41,93 грн/дол).
Суттєво (до 30.3%) зросла частка респондентів, які вважають, що обмінний курс національної валюти в наступні 12 місяців коливатиметься в межах 42,00−44,0 грн/дол (у III кварталі 2022 року — 18.7%), натомість майже вдвічі скоротилася частка тих, хто очікує курс національної валюти в межах 38,00−40,00 грн/дол).
Читайте: Бізнес прогнозує зростання інфляції та девальвацію гривні — опитування
Інфляційні очікування
У IV кварталі 2022 року очікувана річна інфляція становила 23,3% порівняно з 25,2% у попередньому кварталі. 71,8% опитаних підприємств уважають, що інфляція в наступні 12 місяців не перевищить 30,0%.
На думку 89,2% респондентів, найвагомішим проінфляційним чинником залишаються воєнні дії. Суттєво посилився вплив фактору «витрати на виробництво».
Частка респондентів, які очікують, що інфляція не перевищить 20,0%, зросла до 37,6% з 28,3% у попередньому опитуванні
Нагадаємо
Як писав раніше «Мінфін», у грудні 2022 року ІОДА знизився до 42,1. Бізнес продовжив послаблювати оцінки щодо своєї економічної діяльності через посилення негативних наслідків активних бойових дій, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення.
Коментарі - 119
по курсу 43+, бизнес к концу 2023
ожидает всего-лишь 42,59.
А как же все эти мантры о курсе
«по 50» чуть ли не завтра или
в самом ближайшем будущем?!
Может о курсе «по 50» пишут
не бизнесмены а балаболы?!
Передивився вашу маячню про долар: такий примітивний крок — називати незароблене втраченим. Але пересічні «зхавають»
Валюту люди скуповують щоб створити подушку безпеки і від держави та державних катастроф типу 2008, 2014, 2022. Ніякі гривневі інвестиції не захистять ваші заощадження від різкого знецінення через девальвацію держвалюти одразу на 100−200−300%. А валюта під подушкою — захистить.
Моя покійна мати на вже за умов незалежності втрачала заощадження 2 рази — в 2008 році та в 2014. Відкладала по копійці, зберігала в гривні, хоч я просив 2\3 тримати в доларах. Вона там щось навіть по депозитам розкладала та іздила по відсотки.
І тільки в 2021 році як раз перед війною я прийхав до них та пішов купив долари майже на всю гривню, що була «під подушкою». Як раз встиг до початку передвоєного зльоту курсів.
Гарно зверхне повчати людей, але на практиці ваші тези — просто брухт для підвищення самооцінки.
Беззбиткова стратегія: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/194087/
Вчимося рахувати правильно: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193727/
От якщо рахувати правильно, то ваша мати цілком могла бути в плюсі від депо-стратегії. А якраз через те, що населення бігло за валютою «зберігати заощадження» (а насправді лише робити себе і інших біднішими) ми і отримали курс 42, а не 30, який би ми мали, якби ніхто за валютою не біг.
А пересічний на тій математиці тільки втрачатиме, бо до математики треба ще фінансова грамотність, гарний айті-матчінг та розуміння, як працюють інвест-інструменти.
Звичка потроху купувати валюту в подушку — дуже гарна та продуктивна. Це не найкращій інструмент, але найменш ризикований та той що не вимагає глибокого розуміння ринку. А якщо сума закупівель йде в рамках 100−200−300 доларів на місяць, навіть на курс пофіг, все одно в довгостроковій перспективі це означає накопичення, а не втрату.
Цікаво як він втрачатиме, якщо він в результаті матиме більше статків? Депозит — не дуже й складна річ, та й військові облігації через Дію також неважко…
А ви не кажіть мені, що робити і я не стану у відповідь казати, куди вам сходити =)
але айтішня буде сильніше — вона від природи плаксива. А пенсіонерам гривні добавлять — це не проблема.
Додадуть 5% до пенсій, а ціни тим часом злетять на 30%-50%
«Інвестиції (англ. Investment) — розміщення капіталу з метою отримання прибутку»
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193337/
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193827/
https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193927/
Фінансовий результат: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/196627/
Не позорься
Так ще раз, що вам не подобається? Ви можете як купити так і продати долаи скільки треба по поточному ринковому курсу. Ви експортер і хочете на спекуляції під час війни додатково заробити?
Якби ніхто не біг за валютою, зараз курс був би не вище 30, це факт.
Айтишники уже давно научились
покупать валюту максимум по 37,5
«і продавати по 36))»
Научитесь точнее озвучивать цифры — 36,5686
Купить валюту ваши айтишники
могут и по курсу 36,93 — если хватит ума
и будет желание.
Ага ага.
Есть масса вариантов,
кроме тупого нытья
по фиксированному курсу…
купите на межбанке
под импортный контракт,
если вы импортёр…
купите в обменке, если без валюты
не можете прожить и дня…
откройте валютные счета в европейских
банках и принимайте свою валютную
выручку на эти счета…
и т. д. и т. п.
То тільки в уяві пересічного можна клацнути пальцями і в тебе в кишені вже лежить картка іноземного банку з солодкими умовами та з повною відсуністю питань до клієнта.
Плюс іноземні контрагенти, які дбають про фінансову гігєну та не стануть платити контрактору з України на іноземну картку. Просто тому що потім до них виникнуть питання, а чи не є то відмивання грошей під виглядом контракту з айтішниками.
Сидячі в Україні ситуацію не змінити, максимум якщо контрагенти погодяться якось платити на Wise або пейпал. Але це для великого західного бізнесу зашквар і потенційні проблеми. Тому більше підходить для тех кто співпрацює p2p
Ну так напишите петицию
о расширении использования
доллара США и евровалюты
во внутриукраинских рассчетах.
Я вот недавно на форуму скопипастил чужую петицию о введении евро в оборот в Украине, так никого это не заинтересовало, разве что зашкаливает, мол нам это не надо…
А ведь валютная либерализация не падает с неба — её должен кто-то пробивать и отстаивать во властных кабинетах.
На даний момент мені байдуже, як воно працює. Головне, що працює під час війни без додаткового головного болю.
А далі я взагалі і до війни не планував, і не планую продовжувати жити в Україні. Боріться й побороте, як сказано…
«Нахіба воно мені.»
Ну и зачем тогда вообще что-то пишете на форуме,
если оно вам и даром не надо и жить в Украине не планируете…
Неужели только от скуки…
Тоже для этого пришел
Найважливіші матеріали зібрав тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/195167/
только к концу 2023 года…
А в середине января 2023
не готовы даже по 41,0 покупать…
За рахунок Севастополю ви швидко вийдете в плюс, головне — не фіксувати збитки купівлею долару, і усе буде добре. А у тому, що ви зараз у мінусі, винні якраз ті, хто нагрібав готівковий долар, їм можете подякувати і пояснити, щоб вони у подальшому так не робили.
Гривневі картки працюють усюди (ще й дешевше, ніж купувати готівковий долар), ви самі вирішуєте, чи мати збитки чи ні (не використовувати ті кошти, а жити на інші до моменту виходу в плюс тих коштів)
Коли народ біднішає, айтівцям від цього ніяк не може бути краще.
В кожного є батьки, родичі, друзі і немає нічого приємного в тому, що люди біднішають.
А щодо порівняння втрат ви праві. Тих хто живе на фіксований прибуток — дуже шкода. Просто доведеться меньше їсти та менше споживати.
(ніт)