У листопаді 2022 року центробанки світу закупили 49,7 тонни золота до золотовалютних резервів. Про це випливає із попередніх даних World Gold Council (WGC).
Світові центробанки у листопаді закупили 50 тонн золота
►Читайте: «Мінфін» у фейсбуці: головні фінансові новини
Хто скуповує золото
Найбільшим покупцем був Китай, який збільшив запаси на 32 тонни. До цього Народний банк Китаю протягом трьох років не повідомляв про зміну обсягу золота в резервах, а в грудні, за даними Державного управління валютного контролю (SAFE), закупив ще 0,97 млн унцій, тобто близько 30 тонн.
Туреччина у листопаді додала до запасів 19,3 тонни золота, що робить її найбільшим офіційним покупцем у 2022 році (122,8 тонни за 11 місяців), Киргизія — 3,3 тонни.
Хто продає золото
Основними продавцями золота у листопаді були Казахстан (3,7 тонни) та Узбекистан (1,6 тонни).
Читайте: Інвестиції в золото: що буде з цінами на нього у 2023 році
WGC розраховує місячні обсяги закупівель золота центробанками, виходячи з даних Міжнародного валютного фонду, а квартальні насамперед на основі оцінок Metals Focus і цифри істотно відрізняються.
Раніше WGC оцінював сумарні закупівлі в I-III кварталах у 673 тонни — це більше за річні показники за багато років (востаннє більше було в 1967 році). При цьому по місяцях у сумі у січні-вересні виходить у 2−3 рази менше.
WGC пояснює це суттєвими обсягами закупівель, про які офіційно не повідомляється.
Читайте: Інвестиції в золото: як це працює
Коментарі