Помірний оптимізм, який з'явився на крипторинку в середині грудня, ближче до кінця місяця майже повністю зник. Ключові монети закрили грудень із гіршими показниками, ніж починали. Над інвесторами продовжує тяжіти привид збанкрутілої FTX і жорстка монетарна політика центробанків.
Крипторинок у грудні: FTX продовжує створювати проблеми
Спільно з криптообмінником Changeit «Мінфін» підвів підсумки роботи крипторинку минулого місяця та проаналізував, що відбувається на ньому зараз.
Відновлення не відбулось
Привід для оптимізму в середині грудня криптоінвесторам дали дані про зниження темпів інфляції у США. Статистика дала надію на можливе уповільнення темпів підвищення ключової ставки ФРС, фондовий ринок почав зростати. Вистачило загального оптимізму і для криптовалютного ринку. Біткоїн (BTC), який почав місяць на позначці близько $17 тис., зумів взяти планку $18 тис.
Однак ріст як фондового, так і криптовалютного ринку, був нетривалим. Після чергового підвищення ставки ФРС на 0,5 в.п. почався черговий відкат. В результаті біткоїн завершив місяць на 3,2% дешевше, ніж наприкінці листопада. Нагадаємо, в останній місяць осені криптовалюта номер один втратила 17%, тож тенденція до тривалого просідання криптовалют зберігається.
До низу цього місяця пішла і друга за капіталізацією криптовалюта — ефіріум (ETH), яка втратила 6,8% своєї ціни. Більш, ніж на 5% подешевшав у грудні і індекс CMC Crypto 200, який відслідковує ціну 200 найпопулярніших криптовлют за виключенням стейблкоїнів та біткоїну.
BNB втрачає позиції
Суттєвого падіння цього місяця зазнала третя серед найбільших за капіталізацією криптовалют (якщо не рахувати стейблкоїни)Binance coin (BNB). Вона втратила відразу 18% своєї вартості. При цьому минулий місяць монета пройшла впевненіше за біткоїн, подешевшавши лише на 9%.
Причиною для обвалу стала публікація Reuters про підготовку кримінального провадження щодо криптобіржі Binance. Торгівельний майданчик, нібито, звинувачують у відмиванні коштів. Це призвело до виведення деякими користувачами коштів із платформи, та, як наслідок, ослаблення її монети.
Solana продовжує тонути
Solana (SOL) — одна з основних жертв банкрутства FTX. Криптобіржа активно інвестувала в токен, а коли зіштовхнулась з проблемами, почала його розпродаж. В результаті у листопаді монета втратила 58% своєї вартості.
У грудні проблеми Solana продовжилась. У публічній сфері обговорюються припущення, що засновник FTX Сем Бенкман-Фрід міг маніпулювати цією монетою. Крім цього, відразу 2 великі NFT-проекти, які використовували екосистему Solana, вирішили відмовитись від неї.
На фоні цих новин SOL втратила за місяць ще 27,5%. Загальне ж падіння монети з початку року сягнуло 93%. У перших числах січня токен почав поволі відновлюватись, але все ще далекий від того, щоб відіграти падіння.
Changeit — український онлайн-криптообмінник для швидкого та вигідного обміну криптовалюти. Сервіс не має прихованих платежів та підтримує будь-які українські банківські картки.
Наразі обмінник має 7 основних валют: UAH, BTC, ETH, USDT, LTC, DOGE, DASH. Половину комісії за операції Changeit віддає на допомогу ЗСУ.
Коментарі - 2