Сім'ї з-поміж внутрішньо переміщених осіб вже отримали 572 пільгових іпотечних кредити на придбання житла, з них 336 — видано у 2022 році за результатами 9 незалежних відборів. Про це йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.
У 2022 році переселенці отримали 336 пільгових кредитів на придбання квартир
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Загальна сума виданих кредитів становить понад 766 млн грн.
Що відомо про програму кредитування
Надання пільгових кредитів реалізується в межах спільного проєкту Мінреінтеграції та Держмолодьжитла. Програма «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» стартувала у 2021 році, була призупинена з початком повномасштабного вторгнення РФ й поновилася у серпні 2022 року.
Восени 2022 року уряд розширив можливості участі у програмі забезпечення житлом внутрішніх переселенців.
Так, кредити надаються на строк до 30 років (раніше 20 років) під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла 52,5 кв. м на особу чи сім'ю з двох осіб і додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї.
Також громадяни отримали можливість обирати собі житло, яке реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше 25 років).
Крім того, право на участь у програмі з’явилося у тих осіб, які мають житло на території громад, де тривають воєнні дії або які перебувають у тимчасовій окупації.
У відомстві нагадали, що проєкт фінансується коштом гранту німецького уряду через Кредитну установу для відбудови KfW.
Як зареєструватися
Зареєструватися для участі у програмі можна через портал «Дія» або у регіональних управліннях Держмолодьжитла.
Коментарі - 4
«Російське вторгнення завдало Україні прямих збитків близько у $120 млрд, а непрямі збитки оцінюють вже понад $700 млрд, це саме від тієї шкоди, що завдають ворожі ракети щодня. Звісно, що процес відбудови вже триває. По-перше, активно відновлюються ті об'єкти інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність населення. Але на сьогодні активно забезпечується і відновлення зруйнованих житлових будинків», — розказав виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб».
Сергій Миткалик навів приклад щодо Київщини, Чернігівщини, Сумщини та Житомирщини, куди заходили російські війська, то є випадки, що там людям достатньо замінити вікна або частину покрівлі, щоб далі продовжити жити, і це теж активно здійснюється.
https://biz.nv.ua/ukr/experts/cini-orendi-kvartir-u-kiyevi-lvovi-ta-harkovi-ostanni-novini-50294445.html