Після закінчення війни тарифи на газ для населення мають бути ринковими. Підвищення тарифів буде поступовим і триватиме один-три роки. Про це в інтервʼю Forbes розповів голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов.
Якими будуть тарифи на газ після закінчення війни
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Як зміняться тарифи
Держава не буде підвищувати тарифи під час війни. «Але після перемоги у нас єдиний шлях — ринок», — каже Чернишов.
Галузь, за його словами, страждає від того, що багато років тарифи не ринкові, немає компенсації цих тарифів, немає дисципліни розрахунків. «Це грудка снігу, яка постійно накопичувалася, а ми продовжуємо її котити», — каже він.
Перехід на ринкові тарифи може тривати до трьох років. Це буде поступовий перехід з обовʼязковою підтримкою тих, хто цього потребує, через адресну монетизацію субсидій, каже очільник НАК.
Він підкреслив, що ціна формуватиметься на українському ринку без привʼязки до європейського ринку.
«У нас є власний видобуток, ми не маємо залежати в тарифоутворенні від імпорту», — каже він.
Коментарі - 9
Потом по военное восстановление возвращение мобилизованных домой помощь в виде кредитов и грантов станет в разы меньше Населения много выехало кто работать будет да и где безработица скакнет, А эти *** тарифы тарифы тарифы вместо подготовки плана на увиличения добычи да и новые реалии многие заводы … до кирпичика Тут все в одно русло поднять цены поднять надеюсь к концу войны придет кто-то более адекватный
Ага, а как напаять аля ротердам плюс хабы биржи цена в долларах не не помним …
немає дисципліни розрахунків. «Це грудка снігу, яка постійно накопичувалася, а ми продовжуємо її котити», — каже він.
Расчеты ага с вечными швахами в виде ковида лохдаунов как много прогнозировать что ли бо))))) Логика ты всем вся должен, но государство не чего не должно
Перехід на ринкові тарифи може тривати до трьох років. Це буде поступовий перехід з обовʼязковою підтримкою тих, хто цього потребує, через адресну монетизацію субсидій, каже очільник НАК.
Дааа, а субсидии это не снежный ком плюс очень большой процент может платить, но а зачем … Да и у власти рычаг давления и обеспеченный электорат есть
Цель — увести потребителей в плоскость ЦЕНЫ продукта (газа), поднять мелкий ажиотаж, предупредить потребителя и, соответственно, плавно увели проблему от КАЧЕСТВА продукта (газа), подчеркнув происхождения продукта (Украина).
А ни кто не хочет задать вопрос — а что потребители получат взамен за новые тарифы?
Дальше развивать тему не буду, рассказывать о попытках судится с Обл Газом не буду! Всем удачи!
Вчера поднял вопрос газа в «переговорной» но получил ответ — что всех все устраивает и все всем нравится, тем более гр «багатые» и для них цена не существенна.
Чому коли якийсь черговий клерк говорить що от у клієнтів немає дисципліни з оплатами і тд. ніколи не говорить про те що самі державні структури на цю дисципліну «ложили» м’яко кажучи, якщо це зачіпає їхні інтереси.
З власного прикладу: коли автоматично поміняли постачальника газу то у мене на рахунку старого постачальника (держ. підприємство) залишилось 3000 грн. авансу, здавалось б єрунда, але повернення цих коштів зайняло 6,5 місяця з дня подання заяви. Така от дисципліна…