В рамках опитування Індекс інвестиційної привабливості України топ-менеджери Європейської Бізнес Асоціації розповіли про вплив та наслідки для їхнього бізнесу масованих ракетних ударів на енергосистему України.
Тривалий блекаут не завадить 72% компаній ЕВА працювати на українському ринку — опитування
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
Нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців змусила 66% компаній змінити графік роботи, 40% — зменшити обсяги виробництва чи надання послуг, 12% — закрити частину офісів/відділень/торгових точок.
Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень. Тільки 1% повністю зупинили роботу, а на 18% наших компаній відключення електроенергії взагалі або майже жодним чином не вплинули.
Генератори або інші ДБЖ
Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% використовують альтернативні джерела зв’язку та Інтернету, 25% переносять дані у хмару, 22% проводять заходи з кібербезпеки. Тільки 10% перебої з електроенергією змусили проводити релокацію бізнесу або персоналу.
Читайте також: «5−7-9»: Кредитну програму для бізнесу переглянуть
Витрати через відключення електроенергії
Втім у зв’язку з підготовкою до відключень електроенергії український бізнес несе суттєві витрати. Так, 40% опитаних компаній повідомили, що їхні витрати на забезпечення автономності вже склали до $50 тисяч, ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні $50−100 тис., 24% — про витрати $100−200 тисяч, і 14% витратили вже понад $200 тис.
Зрештою більшість компаній, а саме 72% стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку, 20% вагаються щодо відповіді, і тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку.
Читайте також: Рада дозволила бізнесу зберігати до 2 тонн пального без ліцензії
Опитування
Опитування проводилось в рамках Індексу інвестиційної привабливості України з 29 листопада до 13 грудня 2022 року. У опитуванні взяли участь 100 топ-менеджерів членських компаній Асоціації.
Коментарі