Національний банк очікує, що за підсумками року обсяги міжнародної допомоги перевищать $31 мільярд. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний під час монетарного брифінгу.
Обсяги міжнародної допомоги на кінець року можуть перевищити 31 мільярд — НБУ
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«У другому півріччі 2022 року міжнародні партнери суттєво розширили фінансову підтримку України, що стало вагомим чинником збереження макрофінансової стабільності. Очікується, що за підсумками цього року обсяги міжнародної допомоги перевищать $31 млрд», — сказав Пишний.
Також фінансова допомога від міжнародних партнерів, необхідна для фінансування дефіциту бюджету та відновлення економіки буде надходити й у 2023 році.
Він нагадав, що вже озвучені попередні домовленості про надання Європейським Союзом 18 млрд євро, а також близько $10 млрд.
Читайте: Міжнародні резерви України перевищили довоєнний рівень
«Як і цього року, очікується, що значна частка цих коштів надходитиме у вигляді грантів, що не збільшуватиме боргове навантаження України у післявоєнний період», — наголосив Пишний.
Також НБУ досягнув прогресу в перемовинах з МВФ щодо укладення нової Моніторингової програми із залученням Ради Фонду. Її фінальне затвердження сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році.
У Нацбанку очікують, що після завершення Моніторингової програми Україна зможе отримати доступ до програми розширеного фінансування.
Також тривають перемовини щодо фінансування й з іншими країнами-партнерами та міжнародними фінансовими організаціями.
За словами першого заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, майже $10 млрд від США орієнтовані на перші 9 міс 2023 року.
«Разом з анонсованими 18 млрд євро, на місяць в результаті маємо приблизно $2,5 млрд. Крім цього, йдуть активні перемовини ще з іншими міжнародними донорами. Є певні домовленості щодо отримання траншу від Світового банку в першому кварталі. Сподіваємось, що ці кошти надходитимуть ритмічно та в повному обсязі», — зазначив він.
Нагадаємо
На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $4 616,9 млн. З них:
- $2 530,0 млн — від Європейського Союзу;
- $1 500,0 млн — від США (через трастовий фонд Світового банку);
- $517,8 млн — від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
- $69,1 млн — від інших міжнародних кредиторів.
Коментарі