Україна ділить із Пакистаном 19-те місце серед країн із найвищими темпами інфляції у 2022 році. Про це йдеться у дослідженні Elements, що базується на даних Trading Economics.
Поруч із Пакистаном. Україна 19-та у світі за темпами інфляції (інфографіка)
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Які країни мають найвищий рівень інфляції
У 2022 році інфляція зросте майже скрізь.
Геополітична напруженість спричиняє високі витрати на енергоносії, а збої в постачанні також спотворюють споживчі ціни. Кінцевим результатом є те, що майже половина країн світу спостерігають двозначні показники інфляції або навіть вище.
Лідерами за темпами інфляції є Зімбабве (269% у річному обчисленні на жовтень 2022 року), Ліван (162%) та Венесуела (156%).
Читайте: Інфляція в Україні: Як змінилися ціни за останній місяць
Вплив цін на енергоносії
Через війну в Україні енергетична інфляція підвищує вартість життя в усьому світі.
З жовтня 2020 року індекс світових цін на енергоносії, що складається з сирої нафти, природного газу, вугілля та пропану, різко зріс.
Порівняно із середніми показниками 2021 року ціни на природний газ в Європі зросли в шість разів. Реальні європейські ціни на електроенергію для домогосподарств зросли на 78%, а ціни на газ зросли ще більше, на 144% порівняно із середніми показниками за 20 років.
Відсоткові ставки
У міру посилення цінового тиску 33 центральні банки з 38, що відстежуються Банком міжнародних розрахунків, цього року підвищили відсоткові ставки. Ці скоординовані підвищення є найбільшими за два десятиліття і знаменують кінець епохи вкрай низьких відсоткових ставок, зазначають автори дослідження.
2023 року центральні банки можуть продовжити політику підвищення ставок, оскільки інфляція залишається рекордно високою.
Коментарі