Іноземному бізнесу не варто за будь-яку ціну зберігати присутність на ринку РФ, адже частка останнього у доходах глобальних компаній складає лише 3%. Про це йдеться у черговому моніторингу KSE Institute, присвяченому присутності компаній з іноземним капіталом на ринку РФ.
Частка РФ у доходах глобальних компаній не перевищує 3% — KSE
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Зазначається, що найбільш постраждалими секторами глобальної економіки від російського вторгнення в Україну є телекомунікації та фінанси. Водночас суттєве зростання цін на сировинних ринках збільшило доходи енергетичних компаній.
Аналізуючи присутність іноземного бізнесу на ринку РФ, аналітики KSE Institute зазначають, що 136 компаній з іноземним капіталом завершили вихід з РФ ще 1144 у процесі виходу.
Натомість 501 компанія перебуває в очікуванні, призупинивши поточні операції та інвестиції, а 1191 іноземна компанія досі працює у РФ.
Станом на 27 листопада компанії, які повністю вийшли з РФ, мали щонайменше 282 тис. осіб персоналу, $34 млрд річного доходу, $14 млрд капіталу та $30,8 млрд активів.
У вказаних компаніях працювало 22,0% персоналу, зайнятого в іноземних компаніях, а компаніям належало близько 14,6% активів, 10,1% капіталу інвестованого іноземними компаніями у РФ.
Лідери за темпами виходу
Серед лідерів за темпами виходу — компанії з США, Великобританії, Канади, Фінляндії.
У базі даних KSE Institute станом на 27 листопада перебувають 2972 компаній, організацій і їх брендів з 86 країн та 56 галузей, які працювали або продовжують працювати у РФ, близько 40% з них є публічними.
Коментарі - 1
По логике KSE Institute из такового соотношения следует, что сохранение доступа к вину и кабакам для меня должно быть значительно более приоритетным, чем сохранение доступа к мобильной связи и интернету.
¯\_(ツ)_/¯