Ворог має запас ще на багато масованих обстрілів. Але рф свої ракети відстрілює в рази швидше, аніж встигає виготовляти. Чи можливі наступні масовані ракетні удари, розмірковував журналіст Іван Киричевський.
Скільки ракетних ударів агресора ще доведеться витримати Україні
Скільки лишилось ракет
Міноборони України назвало нові дані щодо запасів ракет в рашистів. На 18 листопада 2022 року в них залишалось 229 крилатих ракет Калібр, 150 крилатих ракет повітряного базування Х-555, 132 крилаті ракети типу Х-101 та 119 балістичних ракет до ОТРК Іскандер.
Також — 370 надзвукових крилатих ракет Х-22/Х-32 до бомбардувальників Ту-22М3, аж 357 крилатих протикорабельних ракет Х-35 та 347 надзвукових П-800 (такі ракети орки «переробляли» для ударів по Одещині та Миколаївщині), 43 гіперзвукові ракети Кинжал та аж 6980 ракет до комплексів С-300.
Звідси випливають одразу декілька неприємних новин. В розпорядженні рашистів «на зараз» є 630 крилатих та балістичних ракет з дальністю стрільби понад 500 км, і цього вистачить ще мінімум на 5 масованих обстрілів України (там де в одному залпі під сотню КР йде). Врешті, щоб наробити біди 17 листопада 2022 року оркам вистачило «всього» 18 ракет типів Х-555 та Х-101.
Читайте також: Україна змусить РФ платити більше за транзит нафти після ударів по енергооб'єктах
Чи може рф поповнювати запаси
Ще одна неприємна новина — санкції поки ніяк не «просадили» виробництво ракет в рф. За даними нашого Міноборони, в 2022 році російський ОПК виготовив 120 ракет Калібр, 120 ракет Х-101,48 балістичних ракет до ОТРК Іскандер та 16 гіперзвукових ракет Кинжал. Загалом — майже 300 ракет, і це навіть більше за результат 2021 року (але далі варто зробити поправку, що рф ще у березні 2022 року перейшла на виробництво ракет у три зміни).
Протягом кампанії ударів з 10 жовтня по 17 листопада росіяни відстріляли близько 330 ракет великої дальності, і змогли цим досягти результату дослівно: «нема жодної ТЕЦ чи ГЕС, щоб не зазнала ушкоджень, а по деяким підстанціям били по декілька разів». Тому зараз Кремлю цілком може здаватись, що його тактика «ракетного терору» ще може здобути успіх. В цьому ракурсі військово-політичне керівництво рф тут нагадує Фьодора Достоєвского: маловідомо, що цей персонаж був лудоманом і постійне бажання «відігратись» у нього було істинним приводом до творчості.
Але в цій ситуації є і декілька «світлих» моментів, переваги від яких однак проявляться лише в середньостроковій перспективі.
Наприклад, ракети типу Х-555 росіяни на заміну відстріляним не виготовляють (це — перероблена в «неядерну» версію та сама Х-55, які рф отримала від Україні, і котрі за радянських часів виготовлялись у Харкові).
Крилаті ракети повітряного базування Х-101 рашисти для ударів мусять буквально «накопичувати з коліс», статистичне співвідношення таке: на початок війни було лише 144 таких ракети, із яких відстріляли аж 132 і котрим на заміну виготовили 120 ракет. Тому так і виходить в росіян: під час ударів 10 жовтня біля Києва збили Х-101 виробництва 2 кварталу 2022 року, а під час ударів 15 листопада — ракету Х-101 виробництва 3 кварталу.
За весь час війни рашисти відстріляли аж 250 ракет типу Х-22, 123 ракети типу П-800 та аж 504 ракети Х-35. І це — в рази більше, аніж відомо про їх влучання. «Адаптовані» протикорабельні ракети в принципі погано влучають по наземним цілям (окрім деяких трагічних випадків). І схоже, через фіаско саме цього «ешелону» своїх ракет рф і була вимушена просити «літаючі мопеди» в Ірану.
Ну і врешті — схоже, у російського ОПК є «стеля» по кількості, вище якої він не може «штампувати» крилаті та балістичні ракети великої дальності для ударів по Україні, хоч у 4 зміни працюй 48 годин на добу.
Читайте також: Ворог знищує українську інфраструктуру: як відреагує гривня у грудні
Росіяни цьогоріч виготовили 240 крилатих ракет Калібр та Х-101, 48 балістичних ракет до Іскандерів, і аж 350 протикорабельних ракет типу Х-35. Хоча здавалось би, флот НАТО окупантам в Криму поки що не загрожує. У випадку з ПКР електроніки та двигунів вистачило «по самі вінця», а от у випадку із Х-101 та Калібрами — виготовили в рази менше, ніж відстріляли. Але яка тут «технологічна» причина цієї «стелі» — потрібно окремо з’ясовувати.
Запасаймось терпінням та витривалістю, це все нам ще знадобиться.
Коментарі - 8
Всі ці аналіти ігнорують те що Росія не може використати всі ракети під нуль.
За його словами, у польському уряді йшли розмови щодо того, як краще використати пропозицію Німеччини, щоб «захистити якнайбільшу частину цієї зони ризику», пише PAP.
«Я думаю, що пропозиція, яку ми зробили, є хорошою й допоможе захистити цю частину території, кордон і українсько-польсьське прикордоння. Ми робимо все, аби запевнити найвищу безпеку, максимум безпеки в цій частині Польщі», — сказав Моравецький.
За його словами, західний кордон України і східний кордон Польщі є «одним і тим самим простором».
«Ми хотіли б, аби цей простір був максимально захищений, щоб бомби і ракети, які падають на Київ, Львів, Івано-Франківськ, на Ковель, Рівне, Луцьк, на ці всі міста, щоб вони були захищені. Звідти тікають хвилі біженців до Польщі, і ми стурбовані можливою черговою хвилею», — заявив Моравецький.
Здохнете всі в українській землі!
Респект ЗСУ!
Щур бункерний розуміє тільки силу! Повне знищення рашистів і ватних холуїв.
«Українець — це гордість і сила, рашист — ганьба і приниження».