Мінфін - Курси валют України

Встановити
23 листопада 2022, 12:41

Чому Росія знову звинувачує Україну в крадіжці і що з цього вийде

Російський Газпром заявив про «осідання» в Україні його газу, призначеного для молдовських споживачів, і погрожує припинити постачання палива через нашу країну. Які наслідки матиме черговий газовий шантаж Кремля, на своїй сторінці у фейсбук пише інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Чому Путін знову шантажує

Ви забули, що Газпром під час холодів розпочинає газову війну з Україною? Тоді згадуйте. Бо Газпром знову взявся до своєї улюбленої справи. І знову це не про економіку. А про що?

Новий етап підступного шантажу Путіна. Зараз він лякає, що зупинить транзит газу територією України. І для цього розпочав ниття, що Україна викрадає газ.

Що далі? Далі Путін думає, що Україна, нарешті, злякається замерзнути, що в Європі у всіх станеться серцевий напад, і всі погодяться на його план замороження війни до кращих часів. Бо це ниття — логічний початок для зупинки транзиту під приводом крадіжки. І Путін думає, що тепер точно налякає українців. Та й доб'є європейців, які ось-ось замерзнуть, але ще тримаються за рахунок кволого транзиту через Україну.

Чому він так думає? Бо для України транзит газу є плюсом для функціонування газотранспортної системи, і це дозволяє ефективніше доправляти газ до споживача. Путін дочекався морозів і вирішив витягнути цю нову карту. На додачу до обстрілів енергетичної інфраструктури. Що вимагає більшого використання газу. Також це ускладнить імпорт газу, бо вимагатиме фізичного перетоку блакитного палива.

Плюс, зупинка транзиту має вплинути на ціни на газ в Європі. Які останнім часом не слухаються Путіна і відмовляються зростати. А тут нова порція проблем — новий потенціал зростання ціни. І Путін сподівається, що зростання відбудеться, навіть попри теплу погоду в Європі і заповненні сховища. Що зробить імпорт газу для України дорожчим. А проблеми в європейців — більшими. І тоді вони точно вже вийдуть на тарифні майдани. І приведуть до влади друзів Путіна. Які бігають світом і пропонують мирні угоди «для Путіна», але поки що їх ніхто не приймає і всі посилають.

На додаток, Україна і Молдова разом виступили проти шантажу Газпрому. Нещодавно запрацював віртуальний реверс на кордоні Молдова-Україна, коли фізичні обсяги можуть відрізнятися від комерційних через взаємозалік зустрічних потоків. Як давно вже зроблено на кордоні ЄС і України. І чим далі — тим тиск на Молдову буде менш ефективним. А тиснути Путіну треба, бо там неподобство, реформи і проєвропейський уряд.

Коротше кажучи, все зійшлося. І, звичайно, головний удар буде по Україні. Як завжди.

Чи спрацює російський план

Путін без ракет хоче погіршити ситуацію в українській енергетиці. Цілком очікувано, до речі. Бо в Україні давно дивувалися, що хоч якийсь транзит зараз йде. Логічно, що Путін зберігав його, щоб зупинити в критичний момент. І восени розпочав удари по український енергетиці. І зараз загрожує зупинити транзит. Бо стало холодно.

Читайте також: Єврокомісія вперше назвала граничну ціну на газ

Чи може він погіршити ситуацію? — Може. Чи допоможе це йому схилити Україну до капітуляції? — Ні, не допоможе. Чи зруйнує це нашу газотранспортну систему? — Ні, не зруйнує. Просто зробить життя газовиків менш комфортним. Але поки що не до рівня електриків.

Зима буде довгою, темною і некомфортною. Але весна прийде.

Коментарі - 5

+
+15
yarg
yarg
23 листопада 2022, 13:49
#
Прикол — в краже обвиняет не тот , кого обокрали , а посторонний дядя.
а тот «кого типа обокрали» — никаких претензий не имеет и говорит что просто хранит купленный товар в наших хранилищах…

В этом вся суть россии и ее газовых претензий.
+
0
Rubi0
Rubi0
24 листопада 2022, 10:37
#
Так суть в том что молдова его не оплатила, к тому же млрд долларов еще должны.
+
+45
bonv
bonv
23 листопада 2022, 14:17
#
Кранти расєї прийдуть швидче!
+
0
lauderdale
lauderdale
23 листопада 2022, 19:03
#
Звiдки така впевненнисть?
+
+15
vnob
vnob
23 листопада 2022, 23:37
#
Бо він дядя бонв. він знає все і у всьому розбирається
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися