Сьогодні, 22 листопада Єврокомісія запропонувала механізм корекції ринку, щоб захистити підприємства та домогосподарства ЄС від надмірно високих цін на газ. Це доповнює заходи щодо скорочення попиту на газ і забезпечення надійності постачання через диверсифікацію поставок енергії. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
Єврокомісія запропонувала новий інструмент для обмеження ціни на газ
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Новий механізм
Новий механізм має на меті зменшити волатильність на європейських газових ринках, водночас гарантуючи безпеку постачання газу.
Єврокомісія запропонувала верхню межу ціни для місячного ф'ючерсу на газ за індексом хаба TTF у розмірі 275 євро за мегават-годину. Це на 58 євро вище за базову ціну СПГ протягом 10 послідовних торгових днів упродовж двох тижнів.
«Це доповнює заходи щодо скорочення попиту на газ і забезпечення надійності постачання через диверсифікацію поставок енергії. Новий механізм має на меті зменшити волатильність на європейських газових ринках, водночас гарантуючи безпеку постачання газу», — йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Коли задіють механізм
Механізм передачі права власності (TTF), який є найбільш часто використовуваним орієнтиром цін на газ в ЄС, може бути задіяний з 1 січня 2023 року.
Після російського вторгнення в Україну та збоїв у поставках енергоресурсів ціни на природний газ пережили безпрецедентні піки цін у всьому ЄС, досягнувши історичних максимумів у другій половині серпня цього року. Екстремальний стрибок цін протягом майже двох тижнів у серпні завдав великої шкоди європейській економіці, вплинувши на ціни на електроенергію та підвищивши загальну інфляцію.
Читайте також: Газпром звинуватив Україну в несанкціонованому відборі транзитного газу
Комісія пропонує запобігти повторенню таких епізодів за допомогою тимчасового та добре цілеспрямованого інструменту для автоматичного втручання на газових ринках у разі екстремального зростання цін на газ.
Такі дії Єврокомісії пов’язані із попередньо узгодженими заходами зі зберігання газу та зниження попиту для підготовки до майбутньої зими.
Коментарі