Україна запускає гуманітарну продовольчу програму Grain from Ukraine, яка передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року. Про це написав голова Офісу президента Андрій Єрмак в телеграм-каналі.
Grain from Ukraine: Нова гуманітарна програма України для недопущення голоду в світі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про Grain from Ukraine
«Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. 90 років тому РФ вже влаштувала Голодомор, зараз вони хочуть повторити це у світовому масштабі», — заявив керівник ОП.
Він зауважив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4−5 років. А для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію.
«Ми запропонували світу гуманітарну програму #GrainfromUkraine. Про це наш Президент оголосив у своєму виступі», — зазначив Єрмак.
Читайте: «Формула миру». Зеленський озвучив пропозиції України представникам G20
Згідно із програмою, Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду. Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
Таким чином міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
Україна ініціює створення міжнародної Координаційної групи з попередження голоду та під егідою Президента Зеленського. Гуманітарна програма Grain from Ukraine буде реалізована в партнерстві з World Food Program.
Єрмак пояснив, що суть програми полягає в прямій закупівлі країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передачі її країнам, що перебувають на межі голоду.
Спільно з німецьким урядом та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми до Ефіопії вирушило перше судно Nord Vind. На борту судна — 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік.
До міжнародної Координаційної групи з попередження голоду входять представники урядів країн, корпорацій, меценати, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб мільйонів людей у світі.
Коментарі - 6
Може нехай в свого білого фюрера просять?
Як повідомили у Державному бюро розслідувань, викрито масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області.
«Чиновники брали хабарі з суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт зернових культур через морські порти Одеської області по так званому „зерновому коридору“. Всі, хто хотів безперешкодно і швидко отримати фітосанітарний сертифікат та інші дозвільні документи повинні були заплатити певну суму через посередників», — йдеться в повідомленні.
Для приховування своїх дій чиновники визначили окремі комерційні підприємства, які під виглядом консультацій і фумігаційних послуг експортерам зернових культур виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди.
В рамках розслідування проводиться ряд обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів кримінального провадження. Наразі вже вилучено кошти від незаконної діяльності, документальні матеріали, а також інші предмети та речі, які слугуватимуть доказами.
«Планується ухвалення рішення про оголошення підозри особам, причетним до правочину у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч.3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна», — повідомили в ДБР.