У жовтні інфляція у США «впала» до 7,70% після 8,20% місяцем раніше. Ринки чекали 8,00%, але статистика виявилася навіть позитивнішою. Це означає, що знижуються інфляційні ризики. Отже, ФРС явно не стане на наступному засіданні піднімати ставку на 0,75% і буде обережніше. Поки що базовий сценарій — підйом ставки на 0,50%. Але аналітик вважає, що якщо й піднімуть, то не більше ніж на 0,25%. Залишається моніторити дані, що надходять, поки ситуація не проясниться. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Валютний прогноз: зниження інфляції у США послабило американський долар
Інфляція США (%). Джерело: tradingeconomics.com
Президент ФРС Далласа Лорі Логан (Lori Logan), голова Чикаго ФРБ Чарльз Еванс (Charles Evans), а також Сьюзан Коллінз (Suzanne Collins) з ФРС Бостона вже заявили про доцільність уповільнення темпів підвищення ставок. Якщо найближчими тижнями ситуація не погіршиться, цілком імовірно, що «голубина риторика» тільки посилиться. Цільовий рівень інфляції — 2%, а тому вчорашня реакція ринку виглядає надмірною. Навіть якщо рецесії і вдасться уникнути, з високою ймовірністю економіка продовжить сповільнюватися.
Прибутковість за 10-річними держоблігаціями США (%). Джерело: bloomberg.com
Якщо дані щодо ринку праці виявляться гіршими за очікування, то інвестори сприймуть це позитивно. У такому разі у ФРС не залишиться причин для подальшого посилення монетарної політики. У цьому цікаві подальші плани ЄЦБ. Про необхідність подальшого підвищення ставки висловилася член правління ЄЦБ Ізабель Шнабель (Isabel Schnabel).За її словами, ситуацію зі зростанням споживчих цін могли б нормалізувати глибока рецесія та різке зростання безробіття. Раніше президент ЄЦБ Крістін Лагард (Christine Lagarde) заявила, що у регулятора не залишається іншого вибору, як продовжувати підвищення ставки, навіть незважаючи на уповільнення економічного зростання.
Графік валютної пари EURUSD, D1.
У валютній парі EURUSD було сформовано новий рівень підтримки — 0,9992. Очікується подальше зміцнення євро рівня 1,0491. На думку аналітика, суттєве посилення EUR є малоймовірним. Долар США в поточних макроекономічних реаліях залишається найсильнішою валютою. ФРС «агресивніше» підвищує ставку і скорочує свій баланс, а ЄЦБ не може дозволити собі подібні заходи для зміцнення євро.
Коментарі