Через війну понад 6,4 мільйона українців виїхала за кордон, а близько 7,7 млн стали внутрішньо переміщеними особами. Це стало одним з факторів зміни попиту на працевлаштування у різних регіонах України. Про це йдеться у аналітиці OLX Робота.
Як війна вплинула на ринок праці — дослідження
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Найменша конкуренція серед пошукачів на Заході, а от у Тернопільській області пропонують найвищу зарплату — в середньому 27 тисяч гривень.
Найбільше шукають роботу на Півночі України
За даними Міжнародної організації з міграції, наразі найбільше переселенців проживає у Києві (зареєстровано 162,5 тисячі осіб), Харківській (135 тисяч) та Дніпропетровській (71 тисяча) областях. А от найменше ВПО офіційно реєструються на Заході країни.
Аналогічна тенденція прослідковується і на ринку праці.
За даними сервісу OLX Робота, найбільша конкуренція на одну вакансію у жовтні була на Півночі та у Центрі України — в середньому 16 кандидатів, а от найменша на Заході — 13 кандидатів.
При цьому у перший місяць війни макрорегіонами з найбільшою конкуренцією були Центр і Захід, а у довоєнний період — Центральна та Східна частини.
Найактивніше відновлення бізнесів — на Заході
За даними сервісу OLX Робота протягом травня-червня роботодавці відновили свою активність у пошуку працівників майже до рівня довоєнних показників. Зокрема, завдяки релокації бізнесу у більш-менш безпечні міста.
За даними Міністерства економіки на кінець серпня перемістилися 725 підприємств, 528 із них уже працюють. За кількістю лідирують Львівська, Закарпатська та Чернівецька області.
Якщо порівнювати кількість оголошень від роботодавців за вісім місяців війни ріст пропозицій роботи так само прослідковується на Заході України.
Що пропонують та скільки готові платити на Заході
Менша конкуренція на робоче місце, релокація бізнесів, а також більш безпечні умови життя, збільшують ймовірність знайти роботу саме на Заході країни. Станом на жовтень цьому регіоні найбільше шукали:
-
продавців із середньою заробітною платою 18 тисяч гривень;
-
водіїв, за таку роботу можна отримувати 31 тисячу гривень;
-
менеджерів з продажу із зарплатою 17,5 тисяч гривень;
-
швачок і кравців із середньою заробітною платою 30 тисяч гривень;
-
кухарів, за таку роботу роботодавці готові платити 18 тисяч гривень.
Також аналітика сервісу показала, що протягом жовтня найбільше роботи було у Львівській (3 484 оголошень), Хмельницькій (1 886 оголошень) та Чернівецькій (1 479 оголошень) областях.
А от найвищі зарплати роботодавці пропонували саме у Тернопільській області — в середньому 27 тис. грн, у Волинській області — 25,5 тис. грн та у Чернівецькій області — 24 тис. грн.
Коментарі - 2