У жовтні 2022 року споживчі ціни у США зросли на 7,7% у річному вимірі, повідомило Міністерство праці країни. Це мінімальний показник із січня 2022 року.
Інфляція у США у жовтні сповільнилася до 7,7%
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Уповільнення інфляції
Таким чином, інфляція сповільнилася порівняно з 8,2% у вересні і виявилася нижчою за 8%, які очікували аналітики, опитані Trading Economics. Консенсус-прогноз, складений агенцією Bloomberg, передбачав уповільнення інфляції до 7,9%.
Темпи зростання цін на енергоносії минулого місяця сповільнилися до 17,6% після стрибка на 19,8% у попередньому місяці. Зокрема, бензин подорожчав на 17,5%, ціни на електрику зросли на 14,1%, природний газ — на 20%.
Продукти харчування подорожчали на 10,9% після 11,2% на місяць раніше.
Житло за рік подорожчало на 6,9%, медичні послуги — на 5%, нові автомобілі — на 8,4%.
Індекс CPI у жовтні збільшився на 0,4% щодо попереднього місяця, як і у вересні, тоді як аналітики прогнозували зростання на 0,6%.
Читайте також: В Україні інфляція прискорилася до 26,6%. Як змінилися ціни у жовтні
Споживчі ціни без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс Core CPI) у жовтні зросли на 6,3% у річному вираженні та на 0,3% у помісячному.
Експерти, опитані Trading Economics, прогнозували зростання на 6,5% та 0,5% відповідно. У вересні підвищення становило 6,6% за рік та 0,6% за місяць.
Федеральна резервна система (ФРС) США уважно стежить за даними про темпи зростання споживчих цін, які є одним із важливих факторів при ухваленні рішень щодо грошово-кредитної політики. Цільовий рівень інфляції для ФРС становить 2%.
Читайте: Інфляція у США у вересні сповільнилася до мінімуму за сім місяців
Наступне засідання Федрезерву відбудеться 13−14 грудня. Ринки закладають у поточні котирування підвищення розміру відсоткової ставки на 50 базисних пунктів на найближчому засіданні.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», споживчі ціни США за підсумками вересня зросли на 8,2%. Базова інфляція, яка не враховує ціни на продукти харчування та енергоносії, за підсумками вересня становила 6,6% рік до року, оновивши максимуми з 1982 року.
Коментарі - 1