Кількість нерезидентів, які надають електронні послуги в Україні та зареєстровані платниками податку на додану вартість, протягом 2022 року збільшилась до 80. Про це в телеграм-каналі написав голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
«Податок на Google»: Надходження до бюджету становлять близько $87 мільйонів
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами Гетманцева, кампанія декларування за ІІІ квартал триватиме до 9 листопада включно.
Сплата ПДВ
З початку року нерезиденти сплатили ПДВ у розмірі $53,4 млн та 33,7 млн євро. З огляду на нещодавнє досягнення паритету євро з доларом, загальна сума становить близько $87 млн.
Читайте:«Податок на Google»: держбюджет отримає близько $76 мільйонів за перший квартал
Найбільші платники
Найбільші суми перерахували технологічний гігант Apple, провайдер медійних послуг Netflix та компанія Taxamo Checkout, що надає сервіс виміру податків. Усі вони вже перерахували гроші до вересня включно.
«OnlyFans (сервіс платної підписки на контент еротичного характеру) є одним з найбільш дисциплінованих платників, загальна сума сплати якого становить $890 тис.», — додав голова комітету.
Нагадаємо
Наприкінці червня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав закон про оподаткування електронних послуг нерезидентів, згідно з яким іноземні інтернет-компанії сплачуватимуть 20% ПДВ в Україні.
Документ визначає особливий порядок оподаткування податком на додану вартість компаній-нерезидентів, які надають електронні послуги особам, які проживають на території України. Це дозволить збільшити надходження до державного бюджету від ПДВ.
Також читайте: Податок на Google по-українськи. Постраждають усі
Так, іноземні компанії, які постачають українців електронними послугами, будуть зобов'язані зареєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік.
Коментарі - 2