Найбільший у світі завод з виробництва iPhone зупинив роботу через сovid у Китаї. Індустріальний парк в Чженчжоу, де розташована фабрика Foxcon, пішов на семиденний карантин. Про це повідомляє CNBC.
Найбільший завод з виробництва iPhone пішов на карантин через коронавірус у Китаї
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Карантин
Економічна зона аеропорту Чженчжоу розташована в центральній китайській провінції Хенань. Її мешканцям заборонено виходити на вулицю. Лише деякі транспортні засоби можуть рухатися дорогою до послаблення обмежень 9 листопада.
Це відбулося в той час, коли Apple намагається задовільнити попит на деякі нові моделі iPhone, які були випущені у вересні. Генеральний директор Apple Тім Кук, говорячи про прибутки компанії за четвертий фінансовий квартал, підтвердив, що пропозиція iPhone 14 Pro залишається обмеженою.
Минулого тижня Foxconn повідомила, що на її заводі в Чженчжоу стався невеликий спалах Covid.
Представник тайванської фірми, офіційно відомої як Hon Hai Technology Group, повідомив CNBC, що робота та виробництво на її підприємстві в Чженчжоу «відносно стабільні, дотримуються заходів охорони здоров’я та безпеки для працівників».
Нова хвиля сovid
Чженчжоу бореться з новою хвилею сovid. Місто заблокувало деякі райони, оскільки Китай просувається вперед із політикою нульової боротьби з сovid, використовуючи тестування та блокування, щоб спробувати впоратися з вірусом.
Раніше цього місяця Foxconn запровадила заходи із запобігання вірусам, наприклад, зобов’язала співробітників проходити тест на соvid протягом 24 годин після входу на територію Чженчжоу та закликала їх зробити щеплення.
Apple все ще значною мірою покладається на Китай для виробництва більшості своїх iPhone, але технологічний гігант диверсифікує свій ланцюг поставок.
У вересні компанія оголосила, що збирає свій флагманський iPhone 14 в Індії, наприклад, намагаючись перенести частину виробництва з Китаю.
Коментарі - 6
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/163222/
Про це повідомляє Financial Times.
Ціни на продукти харчування і транспорт подвоїлися в річному вимірі, що посилюється більш високими світовими цінами на енергоносії після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган намагається запровадити власну економічну політику, в межах якої наказав центральному банку знизити облікову ставку до однозначних цифр напередодні виборів в наступному році. На думку Ердогана, підвищення процентних ставок центробанку допоможе стримувати інфляцію, що суперечить «традиційному» уявленню про монетарну політику.
Як наслідок, такі дії Ердогана спричинили найгіршу інфляції в країні за чверть століття. Після останнього пониження ставки на 250 б.п. облікова ставка Центробанку Туреччини становить 10,5%.
За темпами інфляції Туреччину випереджають лише Зімбабве, Венесуела, Сирія, Ліван і Судан.