Комісія з регулювання банківської та страхової діяльності Китаю (China Banking and Insurance Regulatory Commission, CBIRC) вважає проблемним сектор нерухомості країни, хоч і вважає, що ризики є керованими. Про це пише Bloomberg.
Китайський регулятор вважає проблемним сектор нерухомості країни
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Ми стурбовані цим», — сказав заступник голови комісії Сяо Юаньці у відповідь на питання щодо впливу проблем забудовників на китайські банки.
При цьому він додав, що сектор загалом стабільний, а частка кредитів, виданих банками КНР у цій сфері, становить «помірні» 26% загального обсягу, тоді як відсоток «поганих» іпотечних кредитів не перевищує 0,1%.
За оцінками агентства, китайські будівельні компанії повинні будуть погасити кредити та облігації на загальну суму щонайменше $292 млрд до кінця 2023 року.
Раніше глава китайського ЦБ І Ган висловив сподівання, що на ринку житлової нерухомості трапиться «м'яка посадка». Темпи зростання економіки КНР, як очікується, залишаться в розумних межах, і центробанк підтримуватиме інвестиції в основний капітал та інфраструктуру, додав він.
Тим часом, економісти з песимізмом дивляться на перспективи китайської економіки. Консенсус-прогноз передбачає зростання ВВП на 3,3% в поточному році замість 5,5%, що таргетуються Пекіном, пише Bloomberg.
Читайте: Енергокриза та спад на ринку нерухомості: Чому економіка Китаю сповільнюватиметься
У вівторок стало відомо, що проблемний забудовник China Evergrande Group отримав повідомлення про примусове стягнення боргу за кредитом у 32,6 млрд юанів ($4,48 млрд), взятого у Shengjing Bank Co.
Згідно з цим документом, банк може продати на аукціоні майно забудовника, яке виступає запорукою за кредитом.
Shengjing Bank видавав кредити будівельної компанії протягом 2020 та 2021 років. Запорукою по ньому виступала 31% частка Evergrande в компанії Xinjiang Guanghui Industry Investment Group, повідомляє MarketWatch.
Коментарі - 3