За повідомленням аналітика компанії InstaForex, незважаючи на те, що зростання золота і заслуговує на повагу, він повністю заснований на слабкості долара. Окрім того, учасники ринку знижують ціни на дорогоцінний метал.
Зростання золота на слабкості долара
За повідомленням Reuters, «ціни на золото зросли до двотижневого максимуму в середу, оскільки дохідність долара та американських облігацій знизилася на очікуваннях того, що Федеральна резервна система пом'якшить свою агресивну позицію щодо підвищення ставок, починаючи з грудня».
Станом на 16:05 за східним поясним часом індекс долара знизився на 1,16% і був зафіксований на позначці 109,59:
Спотове золото на той момент було зафіксовано на рівні 1665 доларів із чистим прибутком у 11,90 долара. Проте, як ми неодноразово бачили останнім часом, саме слабкість долара призвела до підвищення спотових цін на золото на 17,20 долара, а тиск з боку продавців спричинив зниження ціни на золото на 5,30 долара.
Це ясно показує, що учасники ринку, як і раніше, приділяють основну увагу темпам і масштабам, з якими Федеральна резервна система продовжує підвищувати процентні ставки. Широко визнано, що Федеральна резервна система підвищить ставки на 75 базисних пунктів у листопаді, і здебільшого це вже враховано у поточних ринкових цінах. Також поширена думка, що Федеральна резервна система продовжуватиме підвищувати ставки на грудневому засіданні FOMC.
Згідно з інструментом FedWatch існує 55-відсоткова ймовірність того, що Федеральна резервна система підвищить ставки до 425−450 базисних пунктів, і 37,7-відсоткова ймовірність того, що вони підвищать ставки до 450−475 базисних пунктів у грудні.
Для лютого 2023 року немає остаточного консенсусу щодо розміру підвищення ставки. Згідно з інструментом CME FedWatch, ймовірність того, що базова ставка Федеральної резервної системи перебуватиме в діапазоні від 450 до 475 базисних пунктів, становить 26,8%.
Імовірність того, що ставки Федерального резерву будуть перебувати в діапазоні від 475 до 500 базисних пунктів, а до кінця року базова ставка перебуватиме в межах від 500 до 525 базисних пунктів, становить 42,4%.
Невизначеність щодо масштабів подальшого підвищення ставок безпосередньо пов'язана з очікуваннями, що Федеральна резервна система змінюватиме своє рішення з надходженням нових даних. Цього тижня вийдуть важливі звіти, які допоможуть сформувати рішення Федеральної резервної системи щодо підвищення ставок як у листопаді, так і у грудні.
Сьогодні уряд США опублікує дані щодо ВВП за третій квартал, а також оновлені дані щодо державного боргу США. У п'ятницю уряд опублікує свій звіт про показники базової інфляції чи PCE. Це може надати ключові та важливі дані, які будуть визначати, якими можуть бути майбутні дії Федеральної резервної системи.
Найважливіше питання полягає в тому: чи очікують аналітики на економічний спад через швидке підвищення ставок, що розпочалося в березні. Проте яким буде інфляційний тиск? А якщо ми не побачимо зниження інфляції після п'яти послідовних підвищення ставок Федеральною резервною системою цього року?
Залишається побоювання, що після всіх підвищення ставок Федеральною резервною системою, у п'ятничному звіті ми побачимо лише номінальний ефект зниження інфляції.
*Представлений аналіз ринку носить інформативний характері і не є керівництвом до здійснення угоди.
Коментарі