Вартість послуг популярних інтернет-сервісів варіюється, залежно від країни. Аналітики Picodi.com підрахували, скільки на них витрачають наші співвітчизники, та оцінили рівень цін для українських користувачів. «Мінфін» публікує головні висновки дослідження.
Скільки українці витрачають на підписки Netflix та Spotify
Вартість підписок у світі
До рейтингу потрапили два найпопулярніші стрімінгові відеосервіси (Netflix та Prime Video), один музичний (Spotify), доступний у всьому світі сервіс електронних та аудіокниг (Scribd), та ігрова підписка від Майкрософт (Game Pass), яка доступна як на ПК, так і на консолях та пропонує доступ до ігор від найбільших розробників.
Серед країн, що потрапили до рейтингу, найвища ціна за пакет із усіх п'яти підписок у Швейцарії — її жителям довелося б платити за них $64,21 щомісяця. Другою за дорожнечею країною стали США ($60,45), а відразу за ними — Великобританія ($51,29). Однак, під час зіставлення цін із середньою «чистою» зарплатою, ситуація змінюється на користь цих країн: для середньостатистичного швейцарця пакет із п'яти підписок дорівнює всього 1,2% від зарплати, для американця — 1,5%, а для британця — 2,2 %.
Найдешевшій вартості підписок можу порадіти мешканці Індії, Аргентини та Туреччини. Індійці повинні заплатити $23,95 за набір підписок, що розглядається, аргентинці — $23,36, а турки — $16,78.
Під час зіставлення вартості підписок із середньою зарплатою найвигідніше співвідношення цін в ОАЕ (0,9%), Австралії (1%) та Швейцарії (1,2%). Зі свого боку, з найменш вигідним співвідношенням цін стикаються нігерійці, для яких вищезазначений пакет підписок становить 22,2% від середньої щомісячної оплати праці. За ними йдуть пакистанці (19,5%) та індонезійці (16,2%).
Ціна передплат в Україні
В Україні вартість окремих підписок із набору, що розглядається, виглядає наступним чином:
- Netflix — 270,5 грн;
- Prime Video — 216,3 грн;
- Spotify — 184,4 грн;
- Scribd — 369,3 грн;
- Xbox Game Pass — 360,8 грн.
Загальна вартість пакету з 5 передплат дорівнює 1 401,4 грн (37,94 $) на місяць, що становить 12,5% від середньостатистичної заробітної плати в 11 236 грн після сплати податків.
Читайте також: Netflix штрафуватиме користувачів, які діляться паролем
Незважаючи на те, що номінальна вартість передплат в Україні, порівнюючи з іншими країнами, відносно низька (38-е місце з 60), частка витрат на підписки — одна з найвищих у світі (5-е місце).
Коментарі - 14
Но всякая развлекуха типа ютуба — под виндой всё-таки удобнее.
А под каким браузером заходишь на ютьюб? Если Firefox или Хром, разницы в оси не вижу, если процессор и видеокарта достаточно мощные. Я на свой старенький DELL с четырёхядерным процессором (4 реальных/8 виртуальных ядра по 1,7 ГГц) и 16 Гб оперативки могу и МАКось поставить (а смысл, если я не могу купить на неё лицензию?), но не десятую винду (новее семёрки не поддерживает) — только через виртуалбокс под Линуксом. Но и под Линуксом у меня некоторые программы не включают свои функции (хоть и самый современный Линукс шустро летает) из-за того, что детектят что частота процессора 1,7 ГГц, когда нужно не менее чем 2,53 ГГц (заявлено производителем программы). К примеру, не могу в ZOOM использовать функцию виртуального фона без наличия физической зелёной (синей, оранжевой) тряпки от пола до потолка позади меня. А в винде на виртуалбоксе, не могу поставить иное разрешение экрана кроме 1280*1024 — увы…
Не знаю, не пользуюсь.
У меня не самые распространённые вкусы просто.)
Из музыки люблю тишину, а из фильмов старые советские, до 85 года и некоторые французские и английские (в основном тоже не самые новые) смотрел…
Якби в статті писали про Ютуб то написали б що він коштує 99 гривень.
https://dev.ua/ru/news/youtube-premium-dlia-ukrainy
Але спотіфай теж можна слухати безкоштовно з прослуховуванням реклами і вона там не така нав’язлива як реклама ютуба. На початку це взагалі були короткі анонси «купуйте підписку та слухайте музику без реклами» і лише віднедавна там з'явилась реклама саме як реклама.