За три роки існування в Україні можливості банкрутства для фізичних осіб процедуру було розпочато відносно 978 боржників. Про це повідомляє Опендатабот на основі даних Вищого господарського суду України.
За три роки на банкрутство подала майже тисяча українців
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У 2019 році за перші неповні три місяці можливістю «обнулити» свій борг скористалось лише 10 українців. Пікова кількість банкрутів спостерігалася у 2021 році, а з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість банкрутів дещо зменшилась.
Так, за 10 місяців 2022 року суд зафіксував 286 подань, а за цей же час торік — 343 подання.
Банкрутство фізичної особи — це легальна можливість «обнулити» свій борг. До 2019 року збанкрутувати в Україні могли лише юрособи.
Процедура банкрутства не доступна особам які, наприклад, після взяття на себе кредитних зобов’язань відчужили майно на користь родичів або пов’язаних з ним осіб, або ж не готові надати повну інформацію про майновий стан.
Процедура банкрутства не є фінансовою індульгенцією та не підійде «недоброчесним» боржникам — зокрема, таким, які:
- після взяття на себе кредитних зобов’язань відчужили майно на користь родичів або пов’язаних з ним осіб;
- не готові надати кредиторам, арбітражному керуючому та суду повну достовірну інформацію про майнових стан —власний та родичів — за останні три роки і, в разі необхідності, надати обґрунтовані відповіді на додаткові питання з цього приводу.
У визнання фізичної особи банкрутом також є певні обмеження та наслідки:
- протягом 5 років після визнання банкрутом людина не може відкрити нову процедуру банкрутства щодо себе;
- перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави банкрут зобов’язаний письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів;
- протягом трьох років після визнання банкрутом людина не може вважатися такою, що має бездоганну ділову репутацію — наприклад, претендувати на посади, для яких ця умова необхідна.
Коментарі