Федеральна резервна система (ФРС) США повідомила про свої перші операційні збитки за багато років. Про це повідомляє Bloomberg.
ФРС США вперше за багато років повідомила про операційні збитки
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
Збиток ФРС
Дані ФРС показують, що станом на 5 жовтня операційний збиток становив мінус $2,9 млрд.
Експерти попереджають, що збитки американського центробанку продовжать зростати на тлі падіння попиту на держоблігації та підвищення процентних ставок.
Агентство зазначає, що це різкий поворот подій для американського центробанку, який отримав мільярди додаткових процентних доходів за роки, що минули після фінансової кризи.
Будь-які операційні збитки ФРС означають, що вона перераховуватиме менше грошей до Казначейства США, нагадує Bloomberg.
Читайте: ФРС підніме ставку понад 4% і триматиме її на цьому рівні 2023 року — опитування
За його оцінкою, це драматичне зрушення для економіки. Центральний банк посилив боротьбу з підвищенням цін, виплачуючи додаткові відсотки за банківськими резервами та через механізм угоди про зворотний викуп (RRP).
За словами колишнього трейдера відділу відкритих ринків ФРС та засновника блогу Fed Guy Джозефа Вана, процентні витрати ФРС збільшуються з кожним підвищенням ставки — вона виплачує відсотки банкам та контрагентам за RRP.
«Підвищення ставки на 75 базисних пунктів у вересні призвело ФРС до операційних збитків. З огляду на очікування ФРС щодо подальшого зростання ставки операційні збитки, ймовірно, значно збільшаться в найближчі місяці», — сказав Ван. За його словами, перехід до операційних збитків — рідкісне явище для центробанку.
За роки після світової кризи ФРС заробила понад $1 трлн, які вона перерахувала Казначейству.
Читайте також: ФРС США підвищила ставку до 2,25−2,5% річних
«ФРС не може розоритися та операційні збитки зникнуть, коли ФРС знизить ставки під час наступного спаду. Однак оптика збиткового ФРС не дуже хороша», — зазначив Ван.
Підвищення ставки
ФРС почала підвищувати ставку в березні, з нульових значень (0−0,25%), це сталося вперше з 2018 року. Паралельно з червня вона здійснює «кількісне посилення» (quantitative tightening, QT) — розпродає з балансу іпотечні та казначейські облігації, щоб прибрати з ринку «зайву» ліквідність в умовах розгону інфляції.
Коментарі