Обсяг недоплати російського Газпрому НАК «Нафтогаз України» за транзит газу становить близько $200 млн. Про це заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.
Газпром не доплатив Нафтогазу за транзит газу $200 мільйонів — Вітренко
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
«Приблизно $200 млн. Це те, що не доплатили станом на вересень, але ця сума збільшується щодня», — сказав Вітренко.
При цьому він зазначив, що вимога щодо недоплати — це перша вимога, зафіксована в арбітражному проханні, а далі компанія працює над іншими вимогами.
Вітренко також сказав, що можлива зупинка Росією транзиту газу через Україну, до чого готується компанія, також може стати одним із предметів розгляду в арбітражі.
«Виставляти рахунки (після зупинки транзиту, — ред.) будемо, і, можливо, зупинка транзиту теж буде одним із предметів розгляду арбітражем — потрібно бути до цього готовим», — пояснив Вітренко.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав про те, що Нафтогаз завершив реструктуризацію євробондів-2024.
Коментарі - 4
так не транспортуйте)
Ухвалено рішення подвоїти потужність Транс-Анатолійського газопроводу TANAP.
На восьмому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну поставки газу по Транс-Анатолійському газопроводу TANAP, що з'єднує Азербайджан і Західний кордон Туреччини, зростуть удвічі.
Про це заявив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Дьонмез, повідомляє Hürriyet.
З Туреччини газ буде направлятися в Європу.
«Ухвалено рішення подвоїти потужність TANAP. Ми збільшимо потужність з 16 мільярдів кубічних метрів до 32 млрд кубічних метрів», — сказав міністр.
Про це повідомляє міністр енергетики Герман Галущенко в Facebook.
Українська система газових сховищ, одна з найбільших в Європі, може запропонувати європейським партнерам до 15 млрд куб.м вільних потужностей, зазначив міністр.
«Це більше ніж 10% від загального обсягу газосховищ Європи. І така можливість диверсифікації зберігання запасів цілком відповідає європейській програмі REPowerEU. Україна зараз може стати одним з кращих партнерів ЄС у зберіганні газу», — вважає Галущенко.
За його словами, ціни на зберігання природного газу, які пропонує Україна, залишаються у 2−4 рази нижчими, ніж пропонують сусідні країни.
Європейська комісії ще влітку прийняла план поступової відмови від російського блакитного палива та наказала всіх країнам-членам ЄС до зими максимально наповнити газові сховища.
При цьому Євросоюз готувався до можливого повного припинення поставок газу з Росії. Єврокомісія прогнозувала, що Москва може різко припинити постачання енергоресурсів до кінця року.
Раша ще буде за безцінь пропонувати свій газ та нафту Європі.