В Україні у тестовому режимі запрацювала нова державна програма доступного кредитування для українців «єОселя». Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
В Україні запустили оновлену програму доступної іпотеки «єОселя». Поки працює у тестовому режимі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Зазначається, що наразі триває робота над її технічним доопрацюванням для запуску у застосунку «Дія».
Як додали у відомстві, «єОселя» дає можливість придбати житло з мінімальним початковим внеском 20% та кредитуванням до 20 років на вигідних умовах.
Масовий запуск програми відбудеться у другій половині жовтня. Тоді послугою можна буде скористатися у мобільному застосунку «Дія», а подати заявку стане можливим у декілька кліків.
Які банки видаватимуть кредити
Уже п’ять банків інтегровано у програму: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Скай банк та Глобус Банк. Вони вже готові розпочати видачу перших кредитів.
У цьому році учасниками програми зможуть стати такі соціальні категорії, як військові та правоохоронці, медики, працівники освіти та науковці.
Із початку 2023-го року подати заявку у «єОселі» зможуть всі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям.
Читайте: Юлія Свириденко: родина з 3 осіб зможе придбати в кредит під 7% до 94,5 «квадратів»
Для кого буде доступна програма
Програмою «Доступна іпотека» зможуть скористатися чотири категорії громадян:
- військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони;
- медики;
- вчителі та педагогічні працівники;
- вчені.
Читайте також: Від 100 тисяч до 5 мільйонів: за скільки можна купити житло за містом
Ставка з іпотеки всім цих категорій громадян становитиме 3%, а термін іпотеки — до 20 років. При цьому мінімальний початковий внесок становитиме 20% від вартості житла.
Розширення програми
З наступного року програма «Доступна іпотека» запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде пільгової, але становитиме 7% річних.
Коментарі - 3
Наприклад, важливо ретельно перевірити продавця по сайту «Судова влада «, у реєстрі судових рішень, реєстрі виконавчих проваджень та боржників щодо участі такого продавця у сумнівних судових процесах або виконавчих провадженнях, радить у коментарі РБК-Україна адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Микола Максимов.
«Також нерухомість слід перевірити за Державним реєстром речових прав, оскільки треба переконатися, що нерухомість вільна від арештів та обтяжень», — наголошує він.
На час дії воєнного стану на території України запроваджено нові правила купівлі-продажу нерухомості. Адвокат перераховує основні:
Продаж нерухомості довіреності (продати нерухомість може лише її власник) дозволяється, але за певних обмежень. З дати видачі довіреності має пройти не більше одного (якщо довіреність засвідчував нотаріус) або двох (якщо довіреність засвідчувалась у консульській установі) місяців;
Продаж об'єктів нерухомості неможливий протягом місяця з дня державної реєстрації права власності на такий об'єкт нерухомості, але є й винятки;
Будь-які угоди з нерухомості на окупованих територіях заборонені.