Ціни на нафту зросли більш ніж на 1% у вівторок, 27 вересня, після падіння до дев'ятимісячного мінімуму на день раніше на тлі ознак того, що альянс виробників ОПЕК+ може скоротити видобуток, щоб уникнути подальшого обвалу цін. Про це повідомляє Reuters.
Нафта дорожчає на тлі можливого скорочення постачання
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Вартість нафти
Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у листопаді зросли на $1,17, або 1,39%, до $85,23 за барель на 09:44 за київським часом. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з поставкою у листопаді зросли на $1,13 до $77,84 за барель.
У попередні дві торгові сесії нафта марки Brent впала на 7,1%, а WTI впала на 8,1% через подвійний тиск:
- зростаючого долара, який робить нафту, номіновану в доларах США, дорожчою для покупців, які використовують інші валюти;
- зростання побоювань, що зростання відсоткових ставок спровокує рецесію, яка у свою чергу скоротить попит на паливо.
Офіційні особи великих виробників відреагували останніми днями зниження цін нафти, вказавши, що вони можуть вжити заходів для збереження стабільності цін.
Читайте також: У новому пакеті санкцій ЄС не буде обмеження цін на російську нафту
Міністр енергетики Іраку Іхсан Абдул Джаббар у понеділок заявив, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та союзники (ОПЕК+) стежать за ситуацією з цінами на нафту, бажаючи зберегти баланс на ринках.
«Ми не хочемо різкого зростання цін на нафту чи обвал», — сказав він в інтерв'ю іракському державному телебаченню.
Аналітики кажуть, що подальший розпродаж на нафтових ринках може призвести до втручання ОПЕК+ для підтримки цін шляхом колективного скорочення видобутку.
«Якщо ми побачимо скорочення, вони повинні бути трохи більше, ніж 100 000 барелів на добу, щоб істотно вплинути на ринок», — заявили аналітики ING Economics.
Коментарі