Міністр закордонних справ Великобританії сьогодні, 26 вересня, оголосив про 92 санкції у відповідь на проведення російським режимом фіктивних референдумів у 4 областях України, що є явним порушенням міжнародного права, зокрема, статуту ООН. Про це повідомляє інформаційний сайт державного сектору Сполученого Королівства.
Британія розширила санкції проти російських олігархів, банків та компаній
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
До списку санкцій потрапили
Сергій Єлісєєв: голова так званого уряду в Херсоні, нещодавно призначений російським урядом, та віцеадмірал ВМФ Росії. Після виходу з українського флоту у 2014 році Єлісєєв продовжує підривати незалежність України.
Іван Кусов: міністр освіти та науки так званої «ЛНР», якому Пасічник — лідер «ЛНР» доручив «допомогти нашим навчальним закладам органічно вписатися в освітню систему Росії».
Євген Балицький: Росія призначила главу так званого уряду у Запоріжжі, який з березня підтримує російське вторгнення через публічні заяви про підтримку. У серпні Балицький підписав указ про дозвіл референдуму щодо приєднання Запоріжжя до РФ.
Євген Солнцев: заступник голови т.зв. «ДНР».
Санкції проти компаній
IMA Consulting, яка вважається «улюбленим піар-агентством Путіна», також потрапила під санкції. Повідомляється, що IMA було доручено керувати публічними кампаніями з проведення цих фіктивних референдумів як для підтримки їх проведення на чотирьох тимчасово контрольованих територіях, так і для надання їм неправдивої легітимності в Росії.
Під санкції також потрапив Гознак, компанія з виробництва захищених документів, відома своєю монополією на виготовлення десятків мільйонів державних документів, включаючи прискорені паспорти на тимчасово підконтрольних територіях.
Читайте також: Країни ЄС вимагають посилити санкції проти Росії у наступному пакеті
Санкції проти олігархів
Путін продовжує покладатися на групу олігархів та вибраних еліт, щоб фінансувати свою війну. Сьогодні ще чотири олігархи, сукупний світовий капітал яких оцінюється в 6,3 млрд фунтів стерлінгів, також потрапили під санкції за підтримку чи отримання вигоди від уряду Росії та діяльність у секторах, що мають стратегічне значення.
Рік Нісанов та Зарах Ілієв: відомі як «Королі російської нерухомості», із загальним статком у 2 млрд фунтів стерлінгів. Вони володіють та контролюють групу «Київська площа», велику будівельну компанію, що працює по всій Росії.
Іскандер Махмудов: Президент та засновник Уральської гірничо-металургійної компанії. Статки великого металургійного магната Махмудова оцінюються у 2,7 млрд фунтів стерлінгів.
Ігор Макаров: президент та власник ARETI International Group, великий інвестор у нафтогазовий сектор та засновник «Ітери», першої незалежної газової компанії в Росії до того, як її купила державна «Роснєфть». Статки Макарова оцінюються в 1,6 млрд фунтів стерлінгів.
Читайте також: Toyota закриває завод і звільняє працівників у Росії
Сьогоднішній пакет санкцій також включає 55 членів правління від пов'язаних із державою організацій, які продовжують фінансувати російську військову машину. Серед тих, хто потрапив під санкції:
- 23 особи зі складу Ради директорів та правління Газпромбанку;
- 16 членів Наглядової ради Сбєрбанку, правління та інші директори;
- 10 осіб від Радкомбанку, включаючи заступника голови та членів Наглядової ради та правління.
На сьогодні Великобританія запровадила санкції щодо понад 1200 фізичних осіб та понад 120 організацій, у тому числі понад 120 олігархів, сукупний капітал яких оцінюється у понад 130 млрд фунтів стерлінгів.
Коментарі