Поточні коливання на валютному ринку пов'язані насамперед із психологічним фактором та спекулятивною поведінкою окремих гравців валютного ринку на тлі оголошення мобілізації у РФ. Про це повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій у коментарі Інтерфакс-Україна.
Нацбанк пояснив коливання на валютному ринку
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
«Ми вже неодноразово, зокрема під час повномасштабної війни, проходили такі ситуативні сплески, й завжди за підсумком курс у готівковому сегменті валютного ринку повертався до рівноважного рівня. Хочу нагадати, що курс у готівковому сегменті ринку може послаблюватися, і зміцнюватися», — зазначив він.
Причина курсових коливань
Основною причиною курсових коливань у готівковому сегменті валютного ринку до новин про мобілізацію в Росії Гелетій назвав тимчасову нестачу готівкової валюти в касах окремих банків.
Заступник голови НБУ нагадав, що для вирішення цієї проблеми Нацбанк здійснює операції з підкріплення кас системно важливих банків готівкою, зокрема на початку цього тижня здійснив дві операції з обміну готівкової валюти: одну з доларами, другу з євро, а раніше ще три таких операцій.
За його словами, постачання готівкової валюти до різних міст країни та до різних відділень потребує часу, але врешті-решт це допоможе стабілізувати ситуацію з готівковою валютною ліквідністю банків.
«Ми готові і надалі підкріплювати каси банків готівковою валютою для остаточного вирішення цієї проблеми. Національний банк має достатні обсяги готівкової іноземної валюти для цього», — наголосив Гелетій.
Він також додав, що на динаміку курсу на початку осені також впливали традиційні сезонні фактори, які також тимчасові: це зростання попиту на готівкову іноземну валюту з боку агросектору.
«У безготівковому сегменті валютного ринку, у якому здійснюється найбільша частка валютних операцій, негативних тенденцій не спостерігається. Навпаки відбувається зростання пропозиції валюти з боку насамперед експортерів агропромислової продукції, зокрема завдяки роботі «зернового коридору», — зазначив він.
Нагадаємо
Курс гривні на готівковому ринку минулого тижня впритул підійшов до рівня 42 грн/$, тоді як Нацбанк із 21 липня утримує офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1. Після новин про мобілізацію у РФ курс гривні підскочив до 45 грн/$.
Коментарі - 20
В нас величезний попит на валюту при низькій пропозиції. Це веде до того, що в коротко-середній перспективі курс і так буде падати чисто з макроекономічних причин. Злити всі резерви НБУ, щоб наблизити готівковий курс до НБУ — це прямий шлях полетіти х3 від зараз. Як це було в 2014 році, коли резервів не було і ми з 8 полетіли на 25.
Додатково, державі треба покривати бюджетний дефіцит, адже допомогу ми отримуємо у валюті, а тратимо в гривні. Тому чим вищий курс, тим «умовно» більше ми отримуємо.
Правильний це підхід чи ні - невідомо. На дворі війна, тому ціль № 1 — вистояти. Але якшо у Вас є інші пропозиції або бачення, як можна підійти до сиутації, то я із задоволенням би послухав
А готівковий як раз в паніці, було б у банках скільки резервів і вони б палили їх, скільки захочуть, то, а готівка би просіла, а так 43 і стрибок на дурнів вчора до 45.
Хоча не ясно і питання часу, коли 45 буде нормою.
ну, а касири готові зливати бакс своїм))). Коли не прийдеш — дульку крутять касири, для своїх бариг тримають, а ті їм відкатик потім.
Банки (нормальні!) можуть і пачкою видати — але обмеження — ходи в еквіваленті по 100к в день забирай (аби було тільки що).
За то наче на роботу в Банк — кожного дня — і дівчаткам веселіше (та й дівчата симпатичні)