Національний банк для підтримки стабільності курсу гривні витратив з початку року $15 мільярдів, ще $3 мільярди продав на ринку Мінфін. Про це заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив під час конференції інвестбанку J.P. Morgan у Лондоні, повідомляє пресслужба НБУ у фейсбуці.
НБУ витратив з початку року $15 мільярдів для утримання курсової стабільності
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Утримання курсової стабільності НБУ
«Для утримання курсової стабільності НБУ змушений проводити масивні інтервенції з продажу валюти на ринку. Загалом з початку війни чистий продаж валюти Нацбанком вже наближається до $15 млрд, а разом із продажем на ринку валюти Мінфіном — до $18 млрд», — цитує пресслужба Нацбанку Ніколайчука.
Він нагадав, що для мінімізації витрачання резервів НБУ адаптує свої валютні обмеження, підвищив на початку червня облікову ставку з 10% - до 25%, а наприкінці липня підвищив курс долара до гривні на 25%.
«Ці заходи разом із надходженням міжнародної допомоги (загалом із початку війни вже більше $19 млрд) дають змогу утримувати обсяг міжнародних резервів на відносно достатньому рівні ($25,4 млрд на кінець серпня)», — зазначається у повідомленні.
Читайте: Нацбанк знову продає долари на міжбанку
Водночас Ніколайчук запевнив, що найближчими місяцями ситуація з платіжним балансом виглядає керованою.
Очікування надходжень
Нацбанк також очікує подальшого надходження коштів від міжнародних партнерів. Зокрема, заплановано отримання 8 млрд євро від ЄС, а також високою є ймовірність отримання другого траншу за програмою швидкого фінансування від МВФ у розмірі $1,4 млрд і позитивного рішення Конгресу США щодо виділення додаткових $4,5 млрд ще цього року.
Читайте: Нацбанк збільшив продаж доларів на міжбанку
«Водночас ризики забезпечення надійного фінансування дефіциту платіжного балансу залишаються високими через потенційну ескалацію терористичних атак з боку Росії», — додав Ніколайчук.
Коментарі - 20
Стабильности рекордного падения курса?
в год выходит миллиард долларов они зарабатывают покупая у экспортеров по заниженному курсу, и продавая по космическому
я после этой новости понял что с кормушки которая приносит миллиарды долларов кэшем никто добровольно не уйдет, и рыночного курса ФОПы не увидят как минимум пока у нас зеленая власть (то есть на очень очень долго учитывая тотальную цензуру и посадки опозиции)
12,4 * 4 = за год они могут 50 млрд заработать
зато у нас не шоколадный барыга, который кстати этим фопам айтишникам сильно упростил ведение ВЭД и снял кучу ограничений на него
На дворі війна і ніхто не обіцяв солодкого життя.
Щоб виграти війну країні потрібна міцна економіка. Вона є коли ми багато чого експортуємо, що потрібно світові. Коли ми фіксуємо курс долара для тих хто експортує - ми зменшуємо об'єми цього експорту, подекуди — назавжди втрачаємо.
Тобто — фіксований курс це погано для України і нашої перемоги. Це не щось що допомагає країні. Але це допомагає банківському сектору фіксувати колосальні прибутки. Окрім монобанку звісно, вони не барижать через каси баксом по 43 =)