Після 24 лютого 2022 року життя всіх українців змінилося. У країні було запроваджено воєнний стан, що позначилось на всіх сферах діяльності, зокрема і кредитуванні. Усіх позичальників цікавить питання, що буде із кредитами? Чи потрібно їх віддавати? Чи буде списано відсотки, які нарахували за цей період? Що робити тим, хто взяв кредит під заставу нерухомості в Україні? Всі ці питання ми розглянемо в даній статті.
Що відбувається із кредитуванням в Україні під час війни
Чи потрібно віддавати кредит, отриманий до початку війни?
Аналізуючи закони, ухвалені після введення воєнного стану в Україні, можна з упевненістю сказати, що віддавати кредит і сплачувати відсотки потрібно в будь-якому випадку. Зміни у законах не передбачають списання відсотків.
З метою зменшення кредитного навантаження на населення у період війни, запроваджено деякі послаблення. Уряд України підтримує громадян та ухвалив Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України про дію норм на період дії військового стану» № 2120-IX від
Зміни у законодавстві з метою полегшення кредитного навантаження для позичальників
Після ухвалення зазначеного закону можна виділити такі зміни:
-
заборонено застосовувати штрафні санкції за прострочення платежів (для фізосіб);
-
заборонено підвищувати процентні ставки за кредитами (якщо у кредитному договорі не передбачено зворотнє);
-
якщо було укладено іпотечний договір, не можна виселяти позичальника з предмету іпотеки. Також, майно не можна вилучати будь-яким способом.
Усі ці зміни мають чинність до закінчення воєнного стану (на сьогодні
Фото: Кредит112
Що змінилося у заставному кредитуванні?
Кредити, взяті фізичними особами, регламентуються тим самим законом. Вас не можуть оштрафувати за прострочення за кредитами або вилучити предмет застави в період воєнного стану та ще 30 днів після його скасування.
Для багатьох залишається хвилюючим питання, що буде, якщо предмет застави постраждає внаслідок агресії Росії? На жаль, на сьогоднішній день ще немає процедури передбаченої Законом, яка регламентувала б відносини між позичальником та кредитором у цьому випадку. Поки що всі подібні випадки вирішуються в рамках кредитного договору.
Чи потрібно сплачувати відсотки за кредитом до закінчення війни?
Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України про дію норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX від