Національний банк вніс нові зміни до обмежень, що діють з 24 лютого 2022 року. Вони затверджені постановою НБУ № 197, яка набирає чинності із завтрашнього дня, 6 вересня. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
НБУ змінив правила торгівлі валютою
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Банкам дозволили продавати більше валюти населенню
Банкам дозволили продавати населенню вже не 50% того, що вони викупили у людей з 13 серпня, а всі 100%. На такий крок НБУ пішов, щоб дати можливість фінустановам продавати людям більше долара та євро і таким чином опустити вартість готівкової валюти у касах.
Заборона бізнесу купувати валюту, якщо вона є на рахунках
НБУ заборонив бізнесу купувати інвалюту, якщо вона має на рахунках. У Нацбанку зазначили, що на валютних рахунках українських компаній зараз є $8,7 млрд, але вони все ще продовжують купувати валюту.
Таким чином, регулятор хоче знизити попит на долар на безготівковому ринку. Це також має заощаджувати золотовалютні резерви НБУ. Від імпортерів вимагатимуть детальні звіти щодо всіх валютних рахунків та заарештованих, у тому числі.
Компанії можуть купувати валюту в рамках реструктуризації зовнішніх кредитів
НБУ дозволив українським компаніям купувати іноземну валюту у рамках реструктуризації зовнішніх кредитів для сплати відсотків. З початку повномасштабної війни українським компаніям заборонили розраховуватись з іноземними кредиторами. Це було зроблено, щоб зупинити відтік капіталу з України та знизити тиск на валютні резерви.
Купувати валюту дозволили не всім українським компаніям, а лише тим, які виконають низку умов:
- відсутність простроченої заборгованості,
- відсутність податкових боргів,
- продовження господарської діяльності після 23 лютого 2022 року та ін.
При цьому валюту можна буде перераховувати лише за графіком кредитних платежів із 24 лютого по 10 серпня 2022 року.
Читайте також: Продаж валюти НБУ цього тижня зменшився до $231,4 мільйона
За оцінками НБУ, загальний обсяг заборгованості за процентними платежами перед нерезидентами (за негарантованими державою кредитами) у період з 24 лютого по 10 серпня 2022 року не перевищує $550 млн.
«Затверджений порядок виплат не створить негайного навантаження на міжнародні резерви», — йдеться у повідомленні Нацбанку.
Валютний нагляд банків
Від банків вимагали продовжувати проводити чіткий валютний контроль над експортними та імпортними операціями українських підприємств.
«Це призведе до збільшення прозорості грошових потоків за експортно-імпортними операціями», — заявив регулятор.
Варто зазначити, що дехто очікував, що НБУ скасує ключове валютне обмеження для міжбанку — відхилення курсу не більше ніж на 1% від офіційного, але Нацбанк не відпустив курси гривні у вільне плавання.
Коментарі - 32
Твои права заканчиваются там, где ты начинаешь создавать проблемы окружающим.
Кто не в курсе, напомню:
Согласно статье 41 Конституции Украины, «каждый имеет право владеть, пользоваться и распоряжаться своей собственностью, результатами своей интеллектуальной творческой деятельности. Право частной собственности приобретается в порядке, определенном законом. Право частной собственности нерушимо». Это же подтверждает и статья 321 ГК Украины «Нерушимость права собственности», где записано: «1. Право собственности является нерушимым. Никто не может быть противоправно лишен этого права либо ограничен в его осуществлении. 2. Лицо может быть лишено права собственности или ограничено в его осуществлении лишь в случаях и в порядке, установленных законом».
Звучит здорово, но Закон України «Про Національний банк України», Стаття 7:
Національний банк України за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни, має право
…
обмежувати або забороняти видачу коштів з поточних та вкладних (депозитних) рахунків фізичних та юридичних осіб, а також обмежувати або тимчасово забороняти проведення валютних операцій на території України, зокрема операцій з вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей.
ссылка вот — https://sanctionssearch.ofac.treas.gov/
для меня — валютные ограничения во время военного положения в Украине — вполне равнозначны санкционным ограничениям в США. Если тебе не нравится — порыдай в углу.
От тебя же — только поток понтов и детского хамства.
что с таким делать? игнорировать…
Как раз через месяц в Дельта Банк пришел песец
Ваши аргументы можно писать в книге по психологии в примерах и симптомах умственой отсталости.
1) «нарушения права частной собственности нормально для развивающихся экономик»
2) «недавно стало чуть меньше нарушений частной собственности»
3) «агрессия третьей стороны позволяет государству нарушать права частной собственности граждан»
4) «даже США нарушает права частной собственности, значит всем можно»