Міністерство енергетики прогнозує, що споживання газу під час опалювального сезону 2022/23 зменшиться, порівняно з минулим, на 40%. Про це повідомив заступник податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.
Цієї зими споживання газу в Україні зменшиться на 40%
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Споживання газу
Так, за даними Міненерго, прогнозне споживання в осінньо-зимовий період складатиме близько 11,7 млрд куб. м. Для порівняння, минулого опалювального сезону було спалено 19,4 млрд.
«А зараз за весь 2022 рік очікується, що буде спожито лише 18,5 млрд куб. м. Така різниця пояснюється падінням споживання в межах 35−40%», — пише Железняк.
Він додав, що зараз Кабінет міністрів шукає у додаткові обсяги газу для проходження опалювального сезону. За умов різних сценаріїв така потреба становить близько 3−4,9 млрд куб. м.
«Але враховуючи вартість вересневого ф'ючерсу на газ на хабі TTF у Нідерландах досягала 3458 доларів, то навряд чи вони зможуть все купити», — додав Железняк.
Читайте: Кличко закликав киян запастися теплим одягом та ковдрами. Температура буде нижче за норму
Нагадаємо
Раніше «Мінфін», що температура повітря в оселях українців буде від 17 до 18 градусів тепла в опалювальний період, що приблизно на чотири градуси нижче норми. Таким чином, майбутня зима може стати найхолоднішою для України за останні десятиліття.
Коментарі - 14
А я напомню, что во всех новостройках отопление на котлах либо на общедомовом котле.
При фиксации цены на газ — никто его экономить не будет.
И у кого-то будет 16 градусов, а у кого-то 22.
Ну и расход соответственно может измениться.
Но снова таки вопрос в электросетях и отоплении. Если будет возможнсть обогреваться — все нею будут пользоваться.
Если для «а вдруг прилетит ракета». То она может прилететь как в газораспределительный узел так и в водоснабжение. И котельная на крыше не поможет. Котлу всё равно нужно иногда давление повышать с системы водоснабжения.
Если вы говорите в плане индивидуальности отопления/экономии тепла на транзите то само собой за этим будущее. Но его не сделали до войны, а значит не сделают во время. Может быть после…