Банк Норвегії підвищив базову процентну ставку на пів відсотка до 1,75%, повернувшись до рівня березня 2012 року. Облікову ставку можуть підвищити у вересні, пише Forbes із посиланням на Bloomberg.
Норвегія підвищила ставки до найвищого рівня за десятиліття
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо про підвищення ставки
Це вже друге підвищення ставки на пів пункту за три місяці.
Крок вказує на потребу зупинити зростання цін у Норвегії, яке досягло 34-річного максимуму, йдеться в матеріалі.
«Ми вважаємо, що Банк Норвегії проведе ще одне підвищення ставок на 50 б.п. у вересні, а потім відновить підвищення на 25 б.п. із листопада. Пік ключової ставки в Норвегії, ймовірно, зупиниться на рівні близько 3% за збалансованих ризиків», — заявили економісти Nordea.
Крона, яка з липня демонструвала кращу динаміку серед валют G10, зміцнилася після цього оголошення, торгуючись на 0,3% вище відносно євро на рівні 9,8580.
Рішення щодо процентної ставки було прийнято у четвер на так званому проміжному засіданні, на якому не було представлено оновлених економічних перспектив або прогнозів динаміки відсоткових ставок.
Нагадаємо
У Норвегії зростає занепокоєння через те, що багата на викопне паливо економіка, яка краще за інших перенесла пандемію, може «перегоріти», адже відновлення попиту на послуги збігається з рекордними продажами її природного газу і нафти в Європі, яка стикнулася з енергетичною кризою після скорочення постачання з Росії.
Очікується, що Швеція підвищить вартість запозичень на 75 б.п. наступного місяця, Ісландія наступного тижня також може підвищити ключову відсоткову ставку до 5,5%.
Читайте: Інфляція у Британії досягла максимуму з 1982 року
Інфляція у світі
Як писав «Мінфін», у липні інфляція в єврозоні досягла нового рекордно високого рівня 8,9% у річному обчисленні. При цьому базовий показник також різко зріс. Про це свідчать дані статистичного управління ЄС.
Споживчі ціни в 19 країнах, що використовують євро, зросли на 0,1% у місячному вирахуванні в липні, збільшившись на 8,9% у річному обчисленні, що є найвищим показником з моменту введення євро у 1999 році.
Читайте також: Інфляція в єврозоні досягла нового історичного максимуму
Коментарі