Повернення акцизу на пальне не вплине на ціни на для населення, але має важливе значення для наповнення держбюджету та відновлення пошкодженої російськими військами інфраструктури. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Мінекономіки: повернення акцизу на пальне не вплине на ціни на АЗС
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Акциз на пальне
«Акциз — це головний механізм наповнення дорожнього фонду. Ворог руйнує нашу інфраструктуру — дороги, мости, які дуже потрібні для економіки. Отже, потрібне джерело для їх ремонту. І це джерело — дорожній фонд», — заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.
В Мінекономіки сподіваються, що введення акцизу негативно не відобразиться на громадянах.
Читайте: Акциз на пальне повертається: як зміняться ціни
«Люди фактично цього не повинні відчути», — наголосив Денис Кудін.
За його словами, наразі спостерігається тенденція до зниження вартості нафтопродуктів на світових ринках, тому Кабмін розглядає пропозицію щодо повернення частини акцизу.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що Мінінфраструктури запропонувало запровадити акцизний податок на бензин і дизель на рівні 100 євро за 1000 л. До повномасштабної війни ставки становили 213 євро та 140 євро відповідно, тож уряд пропонує повернути їх частково.
Читайте також: Пальне на заправках дешевшає: чому ситуація може швидко змінитися
За словами міністра інфраструктури Кубракова, підвищення податку на додану вартість з наразі чинних пільгових 7% до «довоєнних» 20% наразі не планується.
Коментарі - 12
К слову, народ пытается сделать так чтобы власть не ошибалась. Что к примеру видно по результатам голосования о том надо ли было предупреждать о существовании опасности вторжения.