Вторгнення президента Володимира Путіна в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки тому в першому повному кварталі після нападу, що поставило її на шлях одного з найтриваліших спадів в історії. Про це повідомляє Bloomberg.
Війна проти України відкинула економіку Росії на чотири роки за один квартал — Bloomberg
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Економіка РФ, яка набирала обертів на початку 2022 року, у другому кварталі почала скорочуватися. Валовий внутрішній продукт скоротився вперше більш ніж за рік, впавши на 4,7% у річному обчисленні, згідно із середнім прогнозом 12 аналітиків.
«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до своїх розмірів 2018 року у другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через м'якшу грошово-кредитну політику, яка підтримує попит. Проте у 2023 році економіка втратить ще 2%, оскільки європейська заборона на енергоносії зменшить експорт», — заявив російський економіст Олександр Ісаков.
Вплив санкцій
Сплеск міжнародних санкцій у зв'язку з війною порушив торгівлю та паралізував такі галузі, як автомобілебудування, тоді як споживчі витрати зупинилися.
Хоча спад економіки поки що виявляється менш різким, ніж спочатку побоювалися, ЦБ РФ прогнозує, що спад погіршиться у майбутні квартали. При цьому відновлення не очікується до другої половини наступного року.
Читайте також: Росія втричі збільшила профіцит поточного рахунку, попри санкції
«Криза рухається дуже плавною траєкторією. Економіка досягне своєї нижньої точки в кращому разі до середини 2023 року», — сказав Євген Суворов, провідний економіст у Росії в банку Центрокредит.
Банк Росії стримував потрясіння на ринках та курс рубля за допомогою контролю за рухом капіталу та різкого підвищення відсоткових ставок.
Прогноз
При цьому Банк Росії прогнозує, що ВВП скоротиться на 7% цього кварталу і, можливо, ще більше в останні три місяці року. За його оцінками, у другому кварталі економіка скоротилася на 4,3%.
Протистояння щодо постачання енергоносіїв до Європи створює нові ризики для економіки. Щомісячне зниження видобутку нафти розпочнеться вже у серпні. За даними Міжнародного енергетичного агентства, видобуток нафти в Росії знизиться приблизно на 20% на початок наступного року.
Нагадаємо
«Мінфін» писав про те, що Центробанк Росії підвищив прогноз щодо відтоку капіталу з Росії у 2022 році до $246 млрд з $151 млрд.
Коментарі - 9
Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, західні партнери України вирішуватимуть, на що першочергово варто витратити кошти під час відбудови.
Попередньо, конференція на якій обговорюватимуть плани відбудови України пройде у Берліні 25 жовтня. Німеччина уже почала процес підготовки цього засідання, проте остаточна дата поки невідома.
На цій конференції обговорюватимуть те, як краще витратити гроші, які західні партнери виділять на відновлення України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що пакет реконструкції для України буде більшим, ніж «план Маршалла», який допоміг відновити Західну Європу після Другої світової війни.
«Збиток є великим, він коштуватиме мільярди і вимагатиме від усього світового співтовариства розробки розумних рішень. Це буде велике, велике завдання, яке мало пов’язане з „планом Маршалла“. Він буде більшим», — сказав Шольц. Все буде Україна!
Відкинути РФ у прірву, щоб вона не становила загрузу — Нажаль це завдання лише США й кількох союзників, завдання ж ЄС вцілому (за винятком відомих винятків) — закінчити війну за будь яких умов й продовжити торгівлю з рф.
Про це написав журналіст Юрій Романенко у Facebook.
Він розповів про життя в Бучі Київської області до приходу російської армії. У населеному пункті жили мирні та спокійні люди, які тепер ніколи не зможуть забути, де й кого вбили.
«Коли ми жили в Бучі, то кожен літній ранок з прохолодним потоком повітря вривалися крики півнів і гавкіт собак, а вечорами ми засипали під стрекотіння цвіркунів. Кожен день ми гуляли по парку і це стало невід'ємною частиною нашого життя. Мінімум годину, а то й дві я мав розкіш побути наодинці з думками і природою. Ми всі знали там один одного і насолоджувалися близькістю контактів, недоступною в мегаполісі, хоча і були його частиною. Саме це все на відстані витягнутої руки, можливість випити кави з мером на ранковій пробіжці, приходити в кафе, як до себе додому, щоб валятися на диванчиках або на траві у F1, попиваючи фреш під деревами в парку, можливість залишити Аеліту сусідської бабусі або відправити її на таксі в школу з таксистом, який приїжджав до нас десятки разів, робили життя в Бучі надзвичайно теплим», — згадує Романенко.
«Вони срали в нашому під'їзді і свої дупи підтирали дитячими речами, які знаходили в квартирах. Вони розстрілювали нещасних людей, які ніяк не могли перебудуватися і за звичкою їхали по звичних вулицях у пошуках ліків та їжі для себе і близьких. І тепер проїжджаючи вулицями Бучі ти щоразу думаєш: «Ось перетин Вокзальної та Яблунської, тут лежав чоловік у синій куртці на велосипеді біля мотка розірваних проводів, а там далі, на перетині Водопровідної та Яблунської стояли дві розстріляні машини. А ось тут Юля та Іванка тягли в простирадлі вмираючу Сашу в лікарню. А ось церква, біля якої ми жили, яка стала кладовищем», — розповів журналіст.
У зв’язку з цим він обурений криками «правильних росіян» в Європі через можливе закриття видачі віз громадянам РФ.
«Ми (українці) маємо дуже, я підкреслюю, дуже чітке розуміння, що ви колективно винні. Коли ви збираєтеся разом, то ви поводитеся, як деструктивне стадо, що трощить все на своєму шляху. Окремо такі милі люди, але всі разом ви просто божевільна орда. І ви як ртуть, якщо дати вам можливість зібратися разом, починаєте отруювати все навколо.
Про це повідомляє ВВС з посиланням на інженера ЗАЕС.
«Кілограм ковбаси виробництва АРК Крим тут коштує 500 гривень. 600 гривень коштує те, що вони називають „сиром“. Це сирний продукт. Соки, які продають, — це „Юпі“. А коштують вони 40 гривень за дитячу коробку з трубочкою. Ніхто не купує російські продукти. Ми переплачуємо дві-три ціни за українські продукти, тому що їхні неможливо їсти», — наголосив інженер.
Він також зазначив, що окупанти відключили у місті всі українські банкомати.
«Нам платить „Енергоатом“ на наші банківські картки. Але російські окупанти відрізали нас від використання електронних грошей. Всі термінали по місту відключені, скрізь приймають тільки готівку. А зняти готівку з карти можна лише за відсоток у ділків. 10 відсотків — нормальна такса. Тобто я скидаю 1100 гривень на картку, а мені віддають 1000 готівкою», — сказав інженер.
Це для тих ватнихпід*р*в які розказують «как всьо харашьо у рашістов-ватанов».