Ціни на нафту стабільно зростають на азіатських торгах у п'ятницю, 29 липня. Цьому сприяли побоювання щодо поставок, оскільки увага переключилася на наступну зустріч ОПЕК+, хоча побоювання рецесії стримують зростання. Про це повідомляє Reuters.
Нафта подорожчала за останній тиждень: що впливає на ціни
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у вересні зросли на 67 центів, або 0,7%, до $97,09 за барель до 06:40 за Грінвічем, компенсувавши втрати попередньої сесії та очікуючи зростання майже на 3% за тиждень.
Вересневі ф'ючерси на нафту марки Brent, термін дії яких спливає у п'ятницю, впали на 12 центів, або 0,1%, до $107,02 за барель. Активніший жовтневий контракт піднявся на 48 центів, або 0,5%, до $102,31.
«Звичайно, здається, що ми знову повернулися в режим компромісу, коли настрої змінюються між ризиками рецесії в другому півріччі та фундаментальним дефіцитом пропозиції на ринку», — сказав Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset Management.
Читайте також: Саудівська Аравія підніме ціну на нафту до рекордного рівня — Bloomberg
Ключовим чинником стане наступна зустріч Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та союзників на чолі з Росією під загальною назвою ОПЕК+, яка відбудеться 3 серпня.
На даний час виробники скасували рекордне скорочення поставок на 9,7 млн барелів на добу, про яке вони домовилися у квітні 2020 року, коли попит різко впав через пандемію COVID-19.
«У цін на нафту мало шансів (понести) глибокі втрати через слабкий долар США і кризу пропозиції, що триває», — сказала аналітик CMC Markets Тіна Тенг.
Джерела в ОПЕК+ заявили, що група розгляне можливість збереження видобутку нафти у вересні без змін, але два джерела в ОПЕК+ також повідомили Reuters, що обговорюватиметься невелике збільшення видобутку.
Рішення не збільшувати видобуток розчарує Сполучені Штати після того, як цього місяця президент США Джо Байден відвідав Саудівську Аравію, сподіваючись укласти угоду з видобутку нафти.
Читайте також: G7 хоче встановити крайню ціну на російську нафту до 5 грудня — Reuters
Високопоставлений представник адміністрації США заявив у четвер, що уряд з оптимізмом дивиться на зустріч ОПЕК+ і сказав, що додаткова пропозиція допоможе стабілізувати ринок.
Аналітики, однак, кажуть, що ОПЕК+ буде складно значно збільшити пропозицію, враховуючи, що багато виробників щосили намагаються виконати свої квоти на видобуток через відсутність інвестицій у нафтові родовища.
«Видобуток ОПЕК обмежений, хоча постачання до Лівії та Еквадору стабілізуються. Недостатні інвестиції у багатьох країнах-членах обмежуватимуть видобуток», — кажуть аналітики ANZ Research.
Коментарі