НБУ із 27 липня дозволив банкам продавати в готівковому сегменті валютного ринку половину від купленої в українців з 13 квітня безготівкової валюти додатково до продажу придбаної з цієї ж дати готівкової валюти. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Банкам дозволили продавати більше готівкової валюти
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що це дасть
Зазначається, що таке рішення має збільшити пропозицію у готівковому сегменті валютного ринку і зрештою позначитися на послабленні девальваційного тиску.
«Водночас додатковий тиск на міжнародні резерви НБУ внаслідок використання банками цього дозволу буде помірним і контрольованим», — кажуть в НБУ.
Нацбанк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню.
Читайте: Що зробити, аби стабілізувати курс на найнижчому рівні
Водночас регулятор передбачив, що банки можуть здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої ним готівкової іноземної валюти та проданої.
«Це було необхідно для запобігання додаткового тиску на валютні резерви в умовах значного переважання попиту над пропозицією в безготівковому сегменті валютного ринку та реалізації відкладеного попиту з боку громадян», — пояснили в регуляторі.
Читайте: НБУ знизив офіційний курс гривні одразу на 25%
Нагадаємо
21 липня Національний банк скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/$ для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.
Як зазначили в НБУ, умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому й безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними:
- продаж та купівля валюти банками під заявки клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного;
- курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку як і раніше визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.
24 лютого НБУ встановив фіксований курс та ліміти на зняття готівки. Фіксація курсу з перших годин повномасштабної війни на рівні 29,25 грн/дол допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи.
Коментарі - 69
Один ответ в Банках ммм валюты нет, я работал в банковской структуре там норма НБУ для отделений -наличка в Сейфовых комнатах несколько лямов гривны и пару сотен тысяч валюты, чешут стыда и совести нету и это Банки, денег нет но вы держитесь. Меня улыбает раздутая ситуация на валютном рынке- до какой клоунады КАБМИН ее довел вопрос из пальца высосан позор
хороший бизнес план
По сути разрешение НБУ с депозитом — это вызов технарям банков, кто быстрее сделает автодепозит при покупке валюты.
Разумеется будут ограничения, но какие-то опции должны появиться. И все это будет хоть как-то делать вклад в сдерживание курса наличной валюты.
Может я переоцениваю монобанк, но я не вижу как они так хитро «кинут» своих клеинтов.
Плюс если не ошибаюсь, сейчас государство гарантирует все вклады физ лиц, то есть средства на счетах в безопасности даже если банка не станет.
А монобанк нет такого банка, как и нет банка приват24
Ваш Кэп
Это уже похоже на какой то мазохизм, ради копеечных 10% на депо терпеть кратные девальвации, терять заработанное и доказывать всем в комментах что курс спекулятивный и скоро будет по 32.
Вот вообще не понимаю этих людей.
Серьезное падение экспорта в сельхозке.
Торговый баланс будет худшим за всю историю страны, и при этом еще кто-то надеется на стабильность курса.
Съем шляпу
Все ониживут мечтой: Греческим банкам тайно выделили 100 миллиардов евро с одобрения ЕЦБ (minfin.com.ua)!!!
А реальность: наши внуки и даже правнуки будут отдавать долги людей что когда-то жили в ривне…)