Минулого тижня євро став дешевшим за американський долар. У четвер пара EURUSD опускалася до 0,9955. У поточних умовах навряд чи очікується якогось значного відскоку по євро. 2−3% допустимі, але про повернення надовго до 1,1000 поки не йдеться і мови. Крім всіх відомих геополітичних проблем, є ще одна, чи не найважливіша причина, через яку євро може дешевшати й надалі. Вона у величезному диференціалі відсоткові ставки. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Валютний прогноз: рекордна різниця ставок у ЄС та США. Як довго падатиме євро
Libor USD та Euribor EUR (%). Джерело: www.citadele.lv
Якщо річний Libor у доларах США дорівнює зараз 3,90%, то аналогічна річна ставка Euribor в євро становить 1,06%. Різниця майже в 3 відсоткові пункти — це дуже багато, коли йдеться про дві основні валюти у світі. Системоутворюючі міжнародні банки мають можливість зайняти в євро під 1,06% і купити на них долари, щоб потім отримувати за ними 3,90%. Дуже солідний дохід з огляду на те, що йдеться про долари США, а не про зімбабвійську національну валюту. Такої різниці ставок у єврозоні та США ніколи раніше не спостерігалося. Якщо брати суто монетарні чинники, тиск на євро почне слабшати, коли з'являться передумови зниження ставки ФРС. Найімовірніше, це відбудеться лише наступного року, інакше почнуть банкрутувати «компанії-зомбі». Але є ще й геополітичний фактор, який як Дамоклов меч нависатиме над євро невизначено довго.Далеко не факт, що євро у нинішньому вигляді зможе колись знову піднятися до позначки 1,2000 до американського долара.
Графік валютної пари EURUSD, D1.
У валютній парі EURUSD єдина європейська валюта досягне паритету з доларом. Дані торгів свідчать, що попит на долар США трохи послабшав. Як і раніше, очікується падіння євро до 0,9855. На думку аналітика, суттєве посилення EUR є малоймовірним. ФРС має можливість проводити «жорсткішу» монетарну політику і вже запустила процес підвищення облікової ставки з одночасним скороченням балансу.