Київ вимагає від найбільших світових банків припинити співпрацю з Росією в нафтовій сфері. Такі листи цього тижня отримали керівники JPMorgan, HSBC, Citigroup та Crédit Agricole. Про це повідомляє Financial Times.
Україна вимагає від найбільших світових банків розірвати зв'язки з нафтовим бізнесом РФ — Financial Times
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
«На мою думку, вони скоюють військові злочини, оскільки таким чином допомагають Путіну і підтримують його режим», — заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко, від імені якого було надіслано листи.
Він також розповів, що Міністерство юстиції України має намір подати проти банків позов до Міжнародного кримінального суду після закінчення війни. Спеціальні служби України вже збирають інформацію про фінустанови, які підтримують торгівлю російським викопним паливом.
Читайте також: У червні США доставили до Європи більше газу, ніж Росія
У листах йдеться про те, що у разі продовження співпраці з Росією банкам буде заборонено брати участь у повоєнному відновленні України.
Київ особливо незадоволений JPMorgan через публікацію аналітичної записки з прогнозом, що спроби запровадити обмеження на російську нафту можуть підвищити світові ціни до «стратосферних $380 за барель».
У листі до керівника JPMorgan Джеймса Даймона Устенко називає цю записку «лякалкою, заснованою на неякісному аналізі». Він також незадоволений тим, що банк називає події в Україні «кризою», а не вторгненням Росії.
Нагадаємо
В Україні в рамках розслідування кримінальних проваджень заарештовано активи росіян та білорусів на суму не менше 33 млрд грн.
Коментарі - 2
Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, коментуючи останні удари РФ по мирних українських містах.
«Це (попадання ракет в об'єкти) буде відбуватися постійно, поки ми не посилимо свою протиповітряну оборону протиракетною», — зазначив він.
За слова експерта, російські крилаті ракети — це фактично «безпілотний літак», який може низько летіти за заздалегідь запрограмованою траєкторією і змінювати напрямок:
«За рахунок того, що вони летять на маленькій висоті, вони потрапляють у мертву зону нашого радара. Радар їх не бачить… Крім того, радіолокаційна станція розрахована на прямолінійність руху ракети… Не можна вгадати, коли ракета зверне і куди».
Олег Жданов додав, що, швидше за все, у Росії залишилося дуже мало крилатих ракет типу «Калібр», але у неї є запас інших типів ракет, таких як Х-55, х-101, х-32, «Онікс». Всі вони «надзвичайно точні», зазначив експерт.
«Рахувати ракети — це найостанніша справа. Потрібно вести переговори та потрібно прискорювати терміни передачі нам протиракетних систем», — упевнений Жданов.