Рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента НАК «Нафтогаз України» з «CCC» до «C» після того, як компанія виступила із проханням відстрочити виплати за своїми єврооблігаціями на два роки. Про це йдеться у повідомленні агентства.
Fitch знизило рейтинг Нафтогазу через прохання відстрочити платежі за боргами на два роки
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Російське вторгнення в Україну (CCC) вплинуло на діяльність Нафтогазу та поставило під сумнів наші фінансові прогнози діяльності компанії. Його позиція щодо ліквідності дуже слабка і, зокрема, пов'язана з необхідністю купувати на ринку додаткові обсяги природного газу до зимового сезону», — йдеться у повідомленні агентства.
Нафтогаз отримав фактичні інструкції від уряду закупити та імпортувати природний газ обсягом до 5,6 млрд куб. м. У поточних цінах це коштуватиме приблизно $8 млрд, що, ймовірно, значно перевищує поточний залишок коштів компанії.
У контексті цієї вимоги та слабкої ліквідності Нафтогазу Fitch вважає, що запит згоди було проведено, щоб уникнути дефолту.
Читайте також: Moody's оголосило дефолт Білорусі
Прогноз Fitch
Рейтингове агентство прогнозує, що потреби внутрішнього споживання України, як і раніше, значною мірою задовольнятимуться за рахунок внутрішнього виробництва.
При цьому імпорт здійснюватиметься лише в помірних кількостях, проте вказує на ризик того, що ключова виробнича або транспортна інфраструктура може бути пошкоджена або стати недоступною, оскільки атаки з боку РФ продовжуються і важко передбачити.
У Fitch також зазначили, що збирання дебіторської заборгованості погіршується, але зараз неможливо оцінити потенційний вплив цього погіршення на грошові потоки та ліквідність Нафтогазу.
Агентство, ймовірно, знизить рейтинг Нафтогазу до «RD» (обмежений дефолт) після виконання угоди, а потім проведе ще одну переоцінку компанії.
Нагадаємо
Нафтогаз звернувся до власників своїх єврооблігацій на суму майже $1,5 млрд із пропозицією відстрочити виплати купонів за ними на два роки, у тому числі відкласти на такий самий термін погашення єврооблігацій-2022 на $335 млн.
Коментарі - 2
Як пише видання, з січня по травень 2022 року Європа отримала в середньому близько 213,1 мільйона барелів сирої нафти, в той час як Азія отримала 191,1 мільйона барелів.