Наслідком паритету євро і долара для України може стати збільшення обсягів імпорту з країн єврозони. Про це в інтерв'ю BBC сказав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
У Нацбанку назвали наслідки паритету євро та долара для України
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Враховуючи втрату виробничих потужностей і проблеми з логістикою, послаблення євро щодо долара США не матиме значного впливу на динаміку експорту з України. Ціна експорту зараз відіграє другорядну роль. Натомість послаблення євро здешевлює імпорт із країн Єврозони та може призвести до зростання його обсягів», — сказав він.
За словами Ніколайчука, основна причина паритету євро і долара — негативні очікування з приводу можливої рецесії в Єврозоні та енергетична криза.
Крім того, долар дорожчає через те, що Федрезерв США більш стрімко підвищує ставки для стримування інфляції, тоді як Європейський центробанк тільки сигналізував про підвищення ставок у липні.
Читайте також: Міжнародний ринок: Євро дешевшає у парі з доларом
Паритет євро та долара
13 липня вперше за більше ніж двадцять років, курс євро подолав паритет із доларом. Курс євро досяг найнижчого рівня вперше із грудня 2002 року. Курс впав до мінімуму в 0,9998 долара.
Коментарі - 4