Найбільші та найменші власники біткоїна проявляють рекордний інтерес до першої криптовалюти, незважаючи на те, що курс біткоїну впав на 60% з листопадового піку. Про це пише Reuters, посилаючись на дані аналітичної фірми Glassnode.
І «кити», і «креветки»: інвестори викуповують провал криптовалюти рекордними темпами
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Обидві групи інвесторів схильні до стратегії «HODL» — вони сприймають біткоїн як довгострокову інвестицію і відмовляються продавати його, незважаючи на ринкову ситуацію, зазначає видання.
Рекордні темпи
За даними Glassnode, так звані «креветки» — криптоінвестори, що володіють менш ніж 1 BTC — накопичують першу криптовалюту на рівні близько 60 400 біткоїнів за місяць. Аналітики наголошують, що це найбільш агресивний темп купівлі в історії.
Зі свого боку «кити» — інвестори, яким належить понад 1000 BTC — нарощують свій біткоїн-портфель на 140 000 монет щомісяця. Це рекордний показник з січня 2021 року.
Читайте також: У Bloomberg спрогнозували зростання біткоїну в наступні шість місяців
Glassnode зазначає, що після червня, який став для біткоїна найгіршим місяцем за останні 11 років, падіння першої криптовалюти сповільнилося. Фірма вказує, що на ринок заходять все менше нових гравців. Це може бути ознакою того, що ходлери набувають панівного становища у криптосекторі, припускають аналітики.
До схожих висновків спонукає опитування торгової платформи eToro. Воно свідчить, що близько 55% американських криптоінвесторів утримують криптовалюту, незважаючи на її нещодавній розпродаж. Ще 16% лише наростили свій криптопортфель.
«Криптовалюта — це клас активів, що диспропорційно популярний серед молодих інвесторів. Вони більш схильні до ризику, адже мають ще, скажімо, 30 років, щоб заробити все знову», — коментує Бен Лайдлер, стратег eToro з глобального ринку.
Читайте також: Біткоїн швидше впаде до $10 000, ніж повернеться до $30 000 — опитування
Проблеми криптомайнерів
Тим часом ситуація для майнерів, які зазвичай також схильні утримувати криптовалюту, продовжує ускладнюватися. Їхні проблеми мають подвійний характер: рекордне знецінення криптовалюти співпало з рекордним подорожчанням електроенергії. Це змушує багатьох з них розпродавати свої криптозапаси.
Так Core Scientific минулого місяця продав 7 202 біткоїна, зменшивши свій резерв до 1 959 монет. А Marathon Digital Holdings заявив, що не продавав біткоїн з жовтня 2020 року, але зазначав, що може продати частину свого місячного видобутку для покриття витрат.
Читайте також: У червні дохід біткоїн-майнерів обвалився на 26%
ETF біткоїн-майнерів Valkyrie за минулий квартал впав на 65%, перевершивши 56% падіння біткоїна.
Нагадаємо
Останні чотири тижні ціна біткоїна коливалася між $19 000 та $21 000, менш ніж третина від піку у $69 000, якого перша криптовалюта сягнула у листопаді 2021 року.
Коментарі - 1