США закликали Японію посилити тиск на криптовалютні біржі та майнерів країни, щоб змусити їх розірвати зв'язки з Росією. Про це повідомляє forklog з посиланням на Financial Times.
США закликали Японію припинити видобуток криптовалюти в Росії
США налаштовані рішуче
Американські дипломати адресували запит кільком із 31 офіційно ліцензованих криптобірж Японії, які поки що працюють у Росії. Також вони попросили Токіо вжити заходів для припинення майнінгових операцій в Іркутській області. Цьому району віддають перевагу для здійснення операцій з видобутку криптовалюти, тому що притаманні йому відносно низькі температури вимагають меншого охолодження і через наявність дешевої гідроелектроенергії.
У відповідь на запит представники Агентства фінансових послуг (FSA) Японії знову зажадали від місцевих бірж розірвати всі контакти з Росією, що залишилися.
Держдепартамент США заявив, що Вашингтон та його союзники «єдині в нашій рішучості притягнути Росію до відповідальності» за війну проти України.
«Ми продовжимо оцінювати ефективність поточних заходів і готові вжити подальших кроків», — заявив представник держдепартаменту.
Читайте також: Японія ввела нові санкції проти компаній з Росії та Білорусі та заборонила імпорт золота з РФ
Криптобіржі шукають обхідні шляхи
Багато торгових платформ заявили, що нині вони ведуть діяльність у РФ. Зокрема, свою роботу після запиту FSA припинила біткоін-біржа Decurret. Топ-менеджер неназваної біржі розповів ЗМІ як мінімум про одну майнінгову компанію, яка розірвала відносини з Росією у червні після запиту США.
Проте деякі криптовалютні проєкти створили складну мережу дочірніх фірм, щоб працювати в РФ.
Колишній глава однієї біржі на умовах анонімності підтвердив, що на японські криптовалютні платформи останнім часом чинять посилений тиск для того, щоб примусити їх до зупинки майнінгових та бек-офісних операцій у РФ.
При цьому йому відома принаймні одна біржа, яка вирішила зберегти свій бізнес, створивши фіктивну компанію в Сінгапурі і направляючи платежі через неї.
Актуальні курси криптовалют дивіться тут
Нагадаємо
Японія приєдналася до багатьох країн, які наклали санкції на Росію у відповідь на військове вторгнення в Україну. Загалом обмеження діють відносно приблизно 600 фізосіб та понад 180 юрособ .
Коментарі