План відновлення України складається із трьох етапів. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано, пише Укрінформ.
Відновлення України проходитиме у три етапи — Шмигаль
Три ключові етапи
Перший етап — це відновлення того, що можливо і що є критичним для життя людей.
Другий етап — це швидке відновлення, оскільки кількість зруйнованих об'єктів навіть базової інфраструктури є величезною. Йдеться про ремонт шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла, повернення життя до зруйнованих міст та громад.
Третій етап — довгострокова трансформація, яка стосується всіх сфер, починаючи від освіти, медицини та завершуючи «зеленим переходом» та новим військово-промисловим комплексом.
«Після завершення військових дій та перемоги України потрібно буде реалізувати тисячі проєктів відновлення», — зазначив Шмигаль.
Читайте також: Відновлення України може коштувати до 1 трильйона євро — голова ЄІБ
Прем'єр наголосив, що основа відновлення України — люди, економіка та інфраструктура.
Також Шмигаль звернув увагу, що Національна рада з відновлення України розробила 24 томи напрацювань. За 6 тижнів понад 3 тисячі українських та міжнародних експертів, посадових осіб, парламентаріїв напрацювали «тисячі сторінок бачення, яку країну ми будуємо і як відновлюватимемо Україну».
Крім того, глава уряду наголосив, що за успішними прикладами відновлення завжди стоять міжнародні партнери, які допомагають на цьому шляху.
Нагадаємо, станом на 25 травня, загальна сума прямої шкоди економіки України від пошкодження та руйнування житлових та нежитлових будівель та інфраструктури перевищує $105,5 млрд.
Коментарі - 6
1. Це відновлення того, що можливо і що є критичним для життя людей.
2. Це швидке відновлення, оскільки кількість зруйнованих об'єктів навіть базової інфраструктури є величезною. Йдеться про ремонт шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла, повернення життя до зруйнованих міст та громад.
3. Довгострокова трансформація, яка стосується всіх сфер, починаючи від освіти, медицини та завершуючи «зеленим переходом» та новим військово-промисловим комплексом.